HomeTipyNebudete potřebovat jehlu: rychlý lifehack, jak dostat třísku z prstu

Nebudete potřebovat jehlu: rychlý lifehack, jak dostat třísku z prstu

Při domácích pracích, stavbě nebo jen při odpočinku v přírodě je vysoká pravděpodobnost, že se vám do prstu zabodne tříska.Mnozí ze zvyku začnou kůži dloubat jehlou, ale existuje několik humánnějších způsobů, jak se cizího tělesa zbavit.UNIAN vám poradí, jak vytáhnout třísku hluboko a ne příliš rychle a snadno.

Jak vytáhnout třísku, pokud je hluboko zapíchnutá

Naše babičky se s vámi podělí o tipy, jak vytáhnout třísku z nohy nebo jiné části těla, pokud ji nevidíte.Šťourání v ráně něčím ostrým, včetně jehly, nepřipadá v úvahu – je lepší použít příjemnější metody.

Jedlá soda.

Připravte kaši rozpuštěním 1\4 polévkové lžíce prášku v potřebném množství vody.Naneste ji na poškozené místo na těle, omotejte obvazem a nechte působit 24 hodin.Odstraňte obvaz a podívejte se na ránu – tříska by měla vylézt a měla by jít snadno vyjmout pinzetou.Pokud se tak nestane a tříska stále ‚sedí‘ hluboko, zopakujte obklad znovu.

Banánová nebo bramborová slupka.

Tato možnost je dobrá, protože banánové slupky, stejně jako jedlá soda, způsobují nabobtnání kůže, což následně vytlačí třísku ven.Musíte si kousek slupky uříznout nebo utrhnout a pak ji přiložit na požadované místo na těle.Přikryjte ji náplastí nebo ji obvažte obvazem, nechte působit přes noc nebo 24 hodin, obvaz odstraňte a pinzetou třísku vytáhněte.

Sůl: V případě, že je vřed na hlavě, je třeba jej odstranit.

Tato přírodní konzervační látka skvěle působí na všechny bakterie, zabíjí je, včetně těch, které se dostanou do kůže s třískou.Je třeba namočit trochu soli, potřít ránu a omotat ji obvazem.Po 24 hodinách odstraňte obvaz a vyjměte třísku.

Jak odstranit třísku lidovými prostředky, pokud je na povrchu

Ne vždy je kousek cizího tělesa hluboko v kůži, někdy je vidět hned, ale je obtížné ho dostat ven.A pro takové případy si řekneme, jak vytáhnout třísku bez jehly:

 • Peroxid nebo bílý ocet – ošetřete ránu peroxidem vodíku, když přípravek začne pěnit, tříska ‚vyjede‘ sama.
 • éterický olej – přidejte pár kapek do nádoby s vodou, namočte tam prst na 2-5 minut, když tříska začne stoupat nahoru, vyjměte ji pinzetou.
 • lahvička – nalijte do nádoby horkou vodu, podržte prst nad párou a mírně stlačte kůži kolem třísky, počkejte, až vyjede sama, nebo proces urychlete tím, že ji vyberete párátkem.
 • Dalším šikovným hackem, jak dostat třísku ven, je použití lékařské stříkačky.Odřízněte ‚hubičku‘ až k základně, přitlačte ji k třísce a zatáhněte za píst.Pod tlakem se tříska sama vysune, ale pouze v případě, že je svislá, a ne vodorovná.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments