HomeTipyTohle 99 % hostesek neví: jak vyčistit nerezový dřez od skvrn a...

Tohle 99 % hostesek neví: jak vyčistit nerezový dřez od skvrn a usazenin

Nerezové dřezy se skvěle hodí do kuchyní a dokonce i do moderních koupelen, ale časem mohou získat tmavé skvrny a vodní kámen.V tomto článku vám poradíme, čím čistit nerezový dřez, aby vždy zářil čistotou.

Jak vyčistit nerezový dřez od tmavých skvrn – rady

Tmavé skvrny na dřezu jsou nejodolnější.Jejich odstranění může být někdy velmi obtížné, ale přesto je možné.Nasypte na skvrnu nějaké lehké abrazivo: jedlou sodu, mastek, křídu, speciální leštidlo na nerez nebo dokonce škrob.Poté skvrnu rozetřete mírně navlhčenou houbičkou a opláchněte.V případě potřeby postup opakujte.

Důležité.Nepoužívejte tuhé kartáče ani kovové škrabky – zanechaly by na dřezu škrábance.

Jak odstranit vodní kámen z nerezového dřezu – nejlepší prostředky

Vypořádat se s vodním kamenem může být někdy také velmi obtížné.Pokud je nečistota silná, neobejdete se bez prostředků z obchodu.Obvykle fungují na stejném principu: nalijte nebo nastříkejte z rozprašovače na nečistotu a počkejte několik minut.Poté setřete houbou a v případě potřeby postup opakujte.

Existuje ještě jeden velmi dobrý prostředek než čištění nerezového dřezu.Pokud nemáte doma chemikálie zakoupené v obchodě nebo je nechcete používat, hodí se ocet.Ano, obyčejný stolní ocet, který se používá na zálivky salátů a přidává se do marinád.Měli byste ho používat stejným způsobem, jako byste používali chemikálie z obchodu: nanést, počkat, setřít.Věřte, že s vodním kamenem si poradí skvěle.

Tip: Vezměte si na pomoc vodní kámen, abyste se dostali do kontaktu s vodním kamenem, který se v něm usazuje.Ocet je vhodný také k otírání perlátorů v kohoutcích.

Jaký přípravek používat na každodenní čištění nerezového dřezu

S nánosem a skvrnami jste si tedy poradili, ale dřez musíte umývat každý den.K tomuto účelu použijte roztok běžného mýdla.Dokonale pomůže udržet čistotu a zbavit dřez mastnoty.Ke každodennímu čištění poslouží také prostředek na mytí nádobí.

Tip: Umyjte dřez a umyjte ho v myčce nádobí.Někteří lidé se ptají, čím potřít nerezový dřez, aby se leskl.Nejlepší je ho pořádně umýt, vyleštit a pak už jen otřít do sucha.

Důležité.Nenechávejte ve dřezu mokré hadry a houbičky – může to způsobit, že se na dřezu objeví skvrny a rez.

Zde je návod, jak denně čistit nerezový dřez – použijte měkký hadřík nebo houbičku namočenou v teplé vodě a neutrálním mycím prostředku.To pomůže odstranit každodenní nečistoty a stopy po vodě.

Nyní víte, že nejlepší čisticí prostředek na nerezové dřezy je ten, který vyhovuje vašemu problému.Ocet nebo prostředky zakoupené v obchodě vás zachrání před vodním kamenem, zatímco na mastnotu je nejlepším pomocníkem obyčejné mýdlo.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments