HomeTipyVzdát se cukru: můžete zhubnout, když nebudete jíst sladkosti

Vzdát se cukru: můžete zhubnout, když nebudete jíst sladkosti

Jezte méně sladkostí – první věc, která vás napadne, když nejste spokojeni s postavou na váze.Co se stane, když se vzdáte cukru, jak na to – vypráví UNIAN.

 • Je možné nejíst sladkosti vůbec.
 • Proč byste neměli jíst sladkosti ve velkém množství.
 • Co se stane s tělem, když nebudete jíst sladkosti vůbec nebo se jich náhle vzdáte.
 • Co se stane, když nebudete jíst sladkosti po dobu jednoho měsíce.
 • Můžete zhubnout, když nebudete jíst sladkosti.
 • Je možné nejíst sladkosti vůbec

  Cukr se nazývá ‚bílá smrt‘, ale není to absolutní zlo.Je zdrojem energie nezbytné pro normální funkci mozku a svalů.Neměli bychom se ho zcela vzdát, protože cukr je pro tělo nezbytný k udržení normálního metabolismu sacharidů.

  Je však dobré sledovat, kolik potravin bohatých na cukr (sladkosti, čokoláda, sušenky, piškoty, sladké pečivo, zmrzlina a podobně) je ve vašem jídelníčku.

  Jak uvádí britská Národní zdravotní služba, dospělý člověk by měl denně sníst asi 30 gramů cukru.To odpovídá 6 čajovým lžičkám cukru, ale nejedná se pouze o stolní cukr, med nebo sirupy (které by podle lékařských doporučení neměly tvořit více než 5 % celkového denního příjmu kalorií).Těchto 30 gramů by mělo zahrnovat i cukr, který se přirozeně nachází v potravinách, jako je ovoce, zelenina, mléko, sýry a dokonce i obiloviny.

  Je velmi snadné překročit příjem cukru.Výrobci jej aktivně přidávají do různých potravin, se kterými se můžeme setkat na pultech obchodů.Mohou to být i výrobky, které nejsou vždy zřejmé, jako například jogurt nebo kečup.Cukr si přidáváme do jídel a nápojů, jako je čaj a káva, aniž bychom počítali každý gram.Ve snaze kontrolovat množství cukru, které sníme, je tedy nutné počítat a studovat etikety.

  Proč byste neměli jíst sladkosti ve velkém množství

  Cukr, stejně jako mnoho jiných věcí, je škodlivý, pokud je ho více, než tělo skutečně potřebuje.Jeho nadměrná konzumace může také poškodit nervový systém, zuby a cévy.

  Když například inzulín přestane stačit k normalizaci hladiny glukózy v krvi, vzniká cukrovka.A pokud se zásoby cukru ve formě glykogenu v játrech stanou příliš hojnými, je to cesta k obezitě.Nadbytek cukru ve stravě také vede k prudkým nárůstům hladiny cukru v krvi, což může vést k poruchám neuronů, falešné chuti k jídlu a přejídání.A to je jen část možných problémů spojených s chutí na sladké!.

  Co se stane s tělem, když sladkosti nejíte vůbec nebo se jich náhle vzdáte

  Pokud ze svého jídelníčku zcela vyřadíte sladkosti, můžete své tělo připravit o glukózu, důležitý zdroj energie, začnete se cítit slabí, unavení a můžete dokonce omdlít.

  Při náhlém a úplném vysazení cukru dojde také k ‚cukrovému absťáku‘, který je doprovázen zvýšenou podrážděností.Ta je způsobena sníženou hladinou dopaminu a serotoninu, jejichž produkci cukr stimuluje.

  Jeho omezený příjem však pomůže vyřešit problémy vyvolané jeho nadbytkem.Například vzhledem k tomu, že cukr je jednou z hlavních příčin vzniku zubního kazu, snížení množství sladkostí ve stravě pomůže snížit riziko vzniku zubního kazu.Také díky tomu, že budete jíst méně ‚prázdných kalorií‘ a nahradíte je zdravějšími potravinami, budete se cítit rychleji sytí a bude menší pravděpodobnost, že se budete přejídat.Pokud se z vyváženého stravování stane zvyk, povede to k normálnímu úbytku hmotnosti a lepšímu zdraví.

  Vzdání se cukru: můžete zhubnout tím, že nebudete jíst sladkosti / foto ua.depositphotos.com.

  Co se stane, když měsíc nebudete jíst sladkosti

  Změny v těle po zřeknutí se sladkostí se projevují postupně.Podle lékařů se po několika dnech může zlepšit kvalita spánku, protože sladkosti stimulují produkci stresových hormonů.

  Pokud nebudete jíst sladkosti například 2 týdny, zjistíte, že chuť potravin bude lepší a zaznamenáte zlepšení střevního zdraví.Nadýmání a dysbakterióza, jejichž výskyt je vyvolán velkou konzumací sladkostí, mohou pominout.Stav pokožky se také změní k lepšímu.

  Pokud budete i nadále konzumovat stejný počet kalorií jako dříve nebo jejich počet snížíte, může dojít ke znatelné změně hmotnosti.Odborníci tento úbytek vysvětlují tím, že tělo začne spotřebovávat tukové zásoby a v těle se již nebudou zadržovat tekutiny.

  Pokud nebudete jíst sladkosti po celý měsíc, všimnete si, že pozitivní účinek bude výraznější.

  Můžete zhubnout tím, že nebudete jíst sladkosti

  Otázka, zda a kolik můžete zhubnout tím, že nebudete jíst cukr, je složitější, než se zdá.Když je ve stravě příliš mnoho sladkostí, přestáváme mít pocit sytosti ihned po jídle.Tento pocit se dostaví až po chvíli, takže člověk má čas jíst navíc.Pravidelné přejídání může vést k nárůstu hmotnosti.Zřeknutí se sladkostí však nemusí nutně vést k rychlému a bezbolestnému hubnutí.Navíc nezaručuje, že se v blízké budoucnosti poté shozená kila nevrátí a vaše pohoda se zlepší.

  V některých případech, jako jsou poruchy příjmu potravy, poruchy trávicího traktu, ledvin, jater a obezity, mohou mít výrazné změny stravy nežádoucí následky.Bez patřičných znalostí a dovedností, správné představy o svém zdravotním stavu a potřebách svého těla, je obtížné předvídat, co se s tělem stane, pokud přestanete jíst sladkosti v obvyklém množství.

  Nejbezpečnějším způsobem, jak upravit svůj jídelníček a váhu, je poradit se s odborníkem na výživu.Ten vám pomůže sestavit jídelníček, který je pro vás vhodný.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments