HomeZahradničeníVedle těchto rostlin nesázejte červenou řepu: zničili byste celou úrodu

Vedle těchto rostlin nesázejte červenou řepu: zničili byste celou úrodu

Červená řepa je v naší kuchyni skutečně tradičním produktem, protože tato zelenina je hlavní složkou pravého ukrajinského boršče.A to je jeden z důvodů, proč hospodyňky tuto rostlinu rády pěstují na svých zeleninových zahrádkách.

Stejně jako každá jiná plodina se však i červená řepa musí pěstovat při dodržení řady pravidel, která pomohou získat kvalitní úrodu.

Mimochodem, dříve jsme vám prozradili tajemství a mouchy o tom, zda můžete červenou řepu před vařením oloupat a jak ji snadno a rychle uvařit.

Kde nejlépe zasadit červenou řepu – výběr místa

Jelikož se jedná o teplomilnou rostlinu, má červená řepa při výsadbě ráda dobře osvětlené slunné místo.Místo by mělo být volné a nezastíněné.

Ale řepa nemá ráda kypření půdy v blízkosti kořenových plodin, stejně jako nadměrné hnojení organickými hnojivy, zejména na začátku růstu.Rostlina může také ‚onemocnět‘ v kyselých a příliš zásaditých půdách.Vyhněte se výsadbě červené řepy po dobu několika let do půdy, která byla hnojena čerstvým hnojem nebo kompostem.

Opakovanému vysazování červené řepy na stejné místo je třeba se vyhnout / foto flickr.com/sweeperpix.

Kromě toho je důležité dodržovat pravidla výsevu, jinak riskujete nejen špatnou úrodu, ale také silné vyčerpání půdy, po kterém bude vyžadovat dlouhou obnovu.Proto byste se měli vyhnout výsadbě řepy na stejném místě několik let po sobě.

Dobří a špatní sousedé červené řepy

A tak si povíme, kde ráda roste řepa.Červená řepa totiž dobře roste vedle zelí, takže se často vysazuje na okrajích záhonů s ním, mimochodem další důležitou složkou boršče.

Mrkev a řepa na stejném záhonu budou také dobrými sousedy, ale je tu jedna nuance.Nestřídejte pěstování těchto dvou plodin na stejném místě, protože mají podobné nároky na výživu půdy a stejně ji vyčerpávají.

Červená řepa dobře roste vedle zelí / foto ua.depositphotos.com.

Vedle červené řepy můžete vysadit také takovou zeleninu, jako je např:

 • brambory.
 • lilky.
 • luštěniny.
 • dýně.
 • okurky.
 • A mimochodem, luštěniny, konkrétně hrách a fazole, jsou považovány za nejúspěšnější možnosti výsadby po řepě, protože pomáhají obnovit rovnováhu užitečných látek v půdě.S fazolemi v blízkosti byste však měli být opatrní – řepa na ně reaguje jinak.

  A červenou řepu můžete vysadit také s rajčaty a po česneku.Ale v případě česneku je žádoucí po něm půdu pohnojit, aby se situace zlepšila.A vedle něj – žádný problém, stejně jako můžete vysadit cibuli s červenou řepou.Stejně tak pórek je vynikajícím společníkem červené řepy.

  Mimochodem, ještě jeden rychlý tip.Vysazujte různé plodiny tak, aby mezi nimi byl odstup.Například mezi cibulí a červenou řepou je vhodné dodržet vzdálenost 20-30 cm.

  Jahody a červená řepa na jednom záhonu se také dobře snášejí.Červená řepa je také dobrým sousedem salátů a špenátu.

  Vysaďte různé plodiny tak, aby mezi nimi byl prostor / foto flickr.com/18474854@N00.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments