HomeTipyProč přidávat ocet do vody na čištění podlah: budete si přát, abyste...

Proč přidávat ocet do vody na čištění podlah: budete si přát, abyste to udělali dříve

Málokdo by označil mytí podlah za svou oblíbenou činnost – spíše za nutné zlo.Tento úkol si však můžete usnadnit, pokud víte, co přidat do vody, abyste měli podlahy čisté.Můžete použít čisticí prostředek na podlahy nebo si ho můžete vytvořit sami.

Čím čistit podlahu – lidové prostředky

Pokud nevíte, co přidat do vody na čištění podlahy, abyste ji dezinfikovali, odpověď máte na poličce – můžete použít ocet nebo čpavek.

Pro octový roztok zřeďte 250 g octa v 5 litrech vody.Tím zničíte choroboplodné zárodky na všech površích, které jím umyjete.Můžete si také připravit lihový roztok.Na jeden kbelík budete potřebovat 50 ml čpavku.Buďte opatrní: do roztoku nepřidávejte nic dalšího, nevdechujte výpary a místnost větrejte.Tím nejen účinně vyčistíte povrch, ale také zabráníte švábům.

Přírodní vůně pro čištění podlah

Pokud chcete svůj domov naplnit nádhernými vůněmi, můžete použít esenciální oleje.Vyberte si libovolnou vůni, kterou máte rádi, a přidejte 35 kapek oleje do pětilitrového kbelíku.V tomto případě je lepší dát raději méně než více – jinak budete muset dům vyvětrat.

Můžete také spojit příjemné s užitečným a umýt podlahy aromatizovaným roztokem.Připravuje se následujícím způsobem:

 • 5 litrů vody.
 • 15 ml bílého octa.
 • Po 5 kapkách levandulového a tea tree oleje.
 • Můžete kombinovat jakékoli oleje, pokud se dobře mísí a vyhovují vám.

  Pokud nevíte, čím nahradit čisticí prostředek na podlahy, pořiďte si kondicionér na praní.Přidejte malé množství této tekutiny do vody (upravte podle potřeby) a umyjte podlahy.Na povrchy ošetřené tímto roztokem bude prach sedat pomaleji.S tímto přípravkem můžete nejen čistit podlahy, ale také otírat nábytek, okenní parapety.

  Proč umývat podlahy sodou

  Chcete-li účinně a beze šmouh vyčistit podlahy, vezměte 1 šálek jedlé sody na 10 litrů vody a důkladně promíchejte.Tento prostředek odstraní veškeré skvrny.

  Dříve jsme vám řekli, co dělat, když v kuchyni zapáchá, a jak vyčistit okenní parapet.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments