HomeTipyJak vyprat zatuchlé ručníky a nadobro odstranit nepříjemný zápach: tipy a triky...

Jak vyprat zatuchlé ručníky a nadobro odstranit nepříjemný zápach: tipy a triky zkušených hostesek

Jak správně prát a sušit ručníky – užitečné tipy / depositphotos.com.

Často se stává, že věci, které visí v koupelně, ztratí svou svěžest a začnou zapáchat.Jak se zbavit zápachu vlhkosti v ručnících – k tomu existuje několik jednoduchých, ale účinných způsobů.

Co dělat, když je ručník cítit vlhkostí

Zápachu ručníků se můžete zbavit pomocí kyseliny citronové, pokud ji použijete společně s pracím prostředkem:

 • Přidejte 1 lžičku.při praní nebo namáčení.
 • Použijte režim odstřeďování při vysokých otáčkách, abyste maximalizovali odstranění vlhkosti.
 • Vyprané prádlo sušte na místě s dobrým větráním.
 • Pokud nemáte balkon, kupte si skládací sušák, který můžete v případě potřeby umístit do pokoje.

  Jak se zbavit zápachu ručníků pomocí octa

  Přidejte malé množství, asi 1 polévkovou lžíci.L., do pračky spolu s ručníky.Ocet má vynikající vlastnosti při odstraňování zápachu.

  Dalším krokem je správné zavěšení ručníků, aby se při sušení neudusily:

 • Ručníky rovnoměrně rozložte na prádelní šňůru nebo tyč v jedné vrstvě.To platí zejména pro froté ručníky.
 • Ručníky vyneste ven nebo na větraný balkon.Sluneční světlo má přirozené deodorační vlastnosti.Rozložte je a nechte na slunci, aby se nepříjemný zápach vyvětral.
 • Pokud je bílý ručník stále cítit vlhkostí, zkuste do praní přidat bělicí prostředek.Pomůže nejen odstranit zápach, ale také vrátí ručníkům jas.
 • Kyslíkové bělidlo bez chlóru lze použít i v poloviční doporučené dávce pro barevné předměty, pokud vám případná minimální ztráta barvy vadí méně než zápach vlhkosti.

  Po každém použití pověste ručníky na dobře větraném místě, zabráníte tak zadržování vlhkosti.Pokud prádlo v koupelně pravidelně zapáchá, znamená to, že je zde špatné větrání.Abyste zabránili znečištění ručníků, mějte vždy otevřené dveře nebo je vyneste sušit do místnosti.

  Důležité: ručníky pravidelně a často perte, což pomůže odstranit mikroorganismy, které způsobují vlhký zápach.Používejte kondicionéry na praní a změkčovače vody.Tvrdá voda může přispívat k nepříjemnému zápachu.

  Před uložením ručníků do skříně je vyžehlete bez režimu napařování a na poličky dejte parfém na praní nebo několik kostek toaletního mýdla.

  Doufejme, že vám tyto tipy pomohou zbavit ručníky vlhkého zápachu a vrátit jim příjemnou vůni.Abyste se v budoucnu vyhnuli problémům se zápachem, provádějte pravidelná preventivní opatření.Pečujte o své ručníky a budete se vždy těšit z jejich svěžesti!

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments