HomeZahradničeníJak správně krmit rajčata kvasnicemi: dosáhněte skvělých výsledků

Jak správně krmit rajčata kvasnicemi: dosáhněte skvělých výsledků

Hlavním cílem všech zelinářů je bezpochyby získat co nejlepší úrodu.Za tímto účelem používají různé metody a látky pro krmení rostlin, včetně rajčat.O jedné z nich, a sice jak správně krmit rajčata kvasnicemi – si povíme v materiálu.

Kvasnice pro rajčata – jaký je přínos takového hnojiva

K výživě rajčat se používají různé metody a prostředky.Proto odpověď na otázku, zda je možné rajčata zalévat roztokem kvasnic, bude kladná.Kvasnice jako hnojivo pro rajčata jsou velmi účinné a užitečné, protože jsou alternativou k chemickým prostředkům a stimulátorům růstu přírodního původu.Kvasnice k pravidelnému hnojení rajčat používali již naši předkové.

Kvasinky mají obrovské množství bílkovin, sacharidů a aminokyselin, které doprovázejí jejich růst a aktivní plodnost.Obsahuje také rostlinné vitaminy (B a C), fosfor, hořčík, draslík, kyselinu listovou – rostliny jsou plně vyživovány a jejich stonky jsou hustší a silnější.

Kromě toho jsou kvasnice hnojivem pro rajčata, což je dobré pro obohacení mikroflóry na záhonech, protože mikroorganismy začnou lépe zpracovávat organické látky.Na hnojených plochách bude méně škodlivých bakterií, kvůli kterým rostliny onemocní.Shrňme si, čím jsou užitečné kvasnice pro rajčata, a všimněme si hlavních účinků:

 • Zlepšuje složení půdy, do které se hnojivo aplikuje.
 • Zrychluje se růst rajčat a výrazně se zlepšuje jejich odolnost.
 • zvyšuje se objem kvalitní zelené biomasy.
 • zvyšuje imunitu a odolnost rostlin vůči škůdcům a různým chorobám.
 • výrazně se zlepšují chuťové vlastnosti rajčat.
 • Je důležité vědět, že kvasnicové hnojivo pro rajčata rychle ochuzuje půdu, protože mikroorganismy rychle zpracovávají perenogium.Ty mohou z půdy vyplavovat draslík a vápník.V důsledku toho by se půda měla hnojit popelem, slámou, trávou a listím, aby se zabránilo chudé úrodě v příštím roce.

  Jak správně vyrobit hnojivo z kvasnic – jednoduchá metoda

  Kvasnice na zalévání rajčat lze a je třeba používat, jak jsme o tom již psali.Je důležité vědět, jak kvasnice na zalévání rajčat ředit, abyste dosáhli požadovaného výsledku.Pro přípravu krmiva v 10 litrech mírně ohřáté vody rozmícháme:

 • 10 gramů droždí.
 • Půl litru kuřecího trusu.
 • 500 gramů dřevěného popela.
 • 5 lžic cukru.
 • Roztok nechte louhovat asi dvě hodiny a před použitím jej rozmíchejte s vodou v poměru 1:10.

  Všimněte si, že droždí a jód na rajčata jsou kompatibilní a v žádném případě nevylučují vzájemné použití.Pro ochranu rostlin před fytoftorou lze pod keře současně přidat jodovou tekutinu: dvě nebo tři kapky jódu a čtvrt litru mléka na litr vody.

  Dříve jsme psali, čím krmit maliny, aby bylo hodně bobulí, vyprávěli jsme o jedinečné směsi na bázi hrachu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments