HomeTipyCo dát do rakve zesnulého: chyba může být osudná

Co dát do rakve zesnulého: chyba může být osudná

Lidé měli ke smrti odjakživa zvláštní vztah, takže proces pohřbívání zesnulých byl odedávna opředen různými věštbami, pověrami, pravidly.Různé národy mají různé tradice vyprovázení zesnulých na onen svět a utvářely se pod vlivem takových faktorů, jako je náboženství, kultura, každodenní zvláštnosti života společenství apod.

A některá taková pravidla se vytvořila kolem toho, co se nesmí dát do rakve zemřelého a co mu lze dát na jeho poslední cestě.

Co lze vložit do rakve zesnulého – povolené předměty

Tradice vkládat něco do rakve sahá až do pohanských dob, ale s příchodem křesťanství lidé pokračovali v dodržování dlouholetých pravidel.Církev sice věří, že zemřelý na onom světě nepotřebuje pozemské předměty, ale bez peněz a jiných luxusních předmětů se jistě obejde.Jediné náboženské předměty, které se vkládají do rakve, jsou kříž, modlitební nápisy a věnec (to je papírová nebo látková stuha, která se během pohřbu položí na čelo zemřelého – pozn. red.).A všechny ikony musí být před pohřbem odneseny.

Do rakve můžete dát věci, které se zemřelým interagovaly, například – centimetr, který se používal k měření parametrů.Také vložte hřeben, který se používal k česání zesnulého.Předpokládá se, že tento předmět hromadí špatnou energii a není možné ho od ní očistit.Proto se do rakve dává hřeben.Kromě toho ho mohou zlí lidé použít pro své ‚černé‘ čarodějnické účely, takže tam, v zemi, bude spolehlivěji ‚ukryt‘.

Do rakve je také možné dát předměty, tak či onak spojené se zemřelým.Mohou to být např:

  • oděv, včetně stejnokrojů a pokrývek hlavy.
  • knihy.
  • Příslušenství, které je pro něj drahé.
  • udělovat medaile.
  • Předměty související s jeho celoživotní činností a další.
  • Do rakve si nesmíte dát vlastní věc – přivodíte si problémy / foto ua.depositphotos.com.

    Mnoho lidí zajímá otázka, zda můžete do rakve vložit náramkové hodinky.Můžete.Hodinky mrtvého člověka nemůžete nosit živým lidem, ale předat je spolu s ním na onen svět – docela.

    Když mluvíme o tom, zda lze do rakve dát cigarety, pokud byl dotyčný kuřák, proč ne.Ze stejného důvodu se zesnulému dávají do rakve i jiné jeho oblíbené věci – lze dát do rakve brýle, hudební nástroj a podobně.Dát do rakve telefon je v pořádku, pokud je to jeho věc.

    Podle víry si zemřelý po setkání s dříve zesnulými příbuznými v posmrtném životě potřebuje utřít slzy, a proto se do rakve vkládá kapesník.

    Do rakve lze vložit předměty související se zemřelým / foto ua.depositphotos.com.

    Co do rakve dát nemůžete – půjdete za zesnulým

    Zesnulý by měl do rakve vložit pouze své osobní věci, ale co se stane, když do rakve vložíte své vlastní věci? Podle věšteb, pokud to uděláte, můžete brzy následovat zesnulého.Proto do hrobu nedávej nic svého.

    Ze stejného důvodu by člověk neměl k zemřelému vkládat snubní prsten žijícího manžela.Obecně je lepší vůbec nikomu neukládat prsteny, ať už živé, nebo zemřelé osoby.

    Je také vhodné dbát na to, aby vám vlasy nespadly do rakve – to se může stát při rituálu líbání koruny zesnulého.

    Kromě toho se lidé ptají, zda lze do rakve vložit dopis.Spíše ne.Věří se, že vaše písmo na dopise má svou vlastní energii a může vás ‚svázat‘ se zemřelým.Lepší je vyrýt svá slova na náhrobek nebo jen ústně říci, co si přejete.Ze stejného důvodu tam nedávejte ani svou fotografii.

    Církev také zakazuje nechávat v rakvi ikony – ty se vyndávají před pohřbem.Pokud na to však náhle zapomenete, není to nic hrozného.Koneckonců jsou známy případy, kdy si svatí přáli, aby s nimi byly ikony pohřbeny.

    Církev také zakazuje nechávat ikony v rakvi / foto ua.depositphotos.com.

    Obecně je otázka, co lze a co nelze uložit do rakve, diskutabilní a často závisí na osobních preferencích živých a/nebo zemřelých.I když přednost mají samozřejmě přání a úmysly zesnulého.Podle názoru pravoslavné církve by byly všechny světské věci zbytečné, protože člověk přišel na náš svět nahý a musí se také objevit na onom světě před Bohem.

    Martin Černohorský
    Martin Černohorský
    Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Most Popular

    Recent Comments