HomeTipyZůstávají déle čerstvé a neklíčí: jak skladovat brambory v domě i bytě

Zůstávají déle čerstvé a neklíčí: jak skladovat brambory v domě i bytě

Nejlepší doba pro nákup brambor je v období sklizně, kdy jsou jejich ceny nejnižší.Ne každý však ví, jak brambory správně skladovat, aby neklíčily a nemačkaly se a zachovaly si tak svou čerstvost.

Jak správně skladovat brambory v domácnosti

Řešení problému, jak skladovat brambory ve sklepě, spočívá již v samotné otázce.Je tam tma a chlad, což vytváří ideální podmínky pro dlouhodobé skladování.Až na to, že vadnutí a klíčení není ovlivněno.

Co musíte udělat, aby brambory ve sklepě neklíčily – dejte vedle nich jablka.Ta produkují plyn zvaný etylen, který omezuje klíčení.

Britský Express uvádí, že podle odborníků by společné skladování brambor a jablek mohlo zcela změnit pravidla v této otázce.Nejenže tím ušetříte, ale kořenová zelenina zůstane déle čerstvá.

Také vyřešeno, jak skladovat brambory, pokud nemáte sklep nebo nebydlíte v soukromém domě.Agentura pro potravinové standardy (FSA) poskytla své rady, jak skladovat brambory v bytě.Můžete je dát do lednice, abyste vytvořili stabilní teplotní podmínky.Tím se prý také dále prodlouží jejich trvanlivost.

Již dříve jsme vás informovali o tom, jak správně skladovat česnek.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments