HomeTipyZničí je to: co nedělat a jak zalévat pokojové květiny v horku

Zničí je to: co nedělat a jak zalévat pokojové květiny v horku

V horku potřebují pokojové rostliny dvakrát více pozornosti.Je jim také velké horko, odpařují více vlhkosti, a proto chtějí také více pít.Navíc jak kaktusy, tak sukulenty včetně.Jak zalévat pokojové květiny, pokud je teploměr nad +30 °C, kdy je lepší to udělat a jakou vodou – to nám prozradí materiál.

 • Proč nemůžete zalévat rostliny v horku.
 • Jak správně zalévat pokojové květiny v horku – 3 základní pravidla.
 • Jak často zalévat pokojové květiny v horku.
 • Proč byste neměli zalévat rostliny v horku

  Rostliny by se rozhodně měly zalévat, když je horko, ale nikdy ne během dne, kdy je horko největší.V této době se voda vypaří dříve, než se dostane ke kořenům, a povrch půdy vyschne a vytvoří se na něm pukliny, kterými uniká veškerá vlhkost.

  Jak správně zalévat pokojové květiny v horku – 3 základní pravidla

  Tato pravidla jsou univerzální pro všechny pokojové rostliny.

 • Zalévejte pouze ráno nebo večer.
 • Zalévání v horku by se mělo provádět buď brzy ráno – když ještě nesvítí horké slunce – nebo večer, kolem 17:00-18:00 hodin.Ranní a večerní zalévání můžete střídat.

 • Zalévejte pouze temperovanou vodou.
 • Voda určená k zavlažování by se měla nechat odstát alespoň jeden den.Nikdy nezalévejte studenou vodou z vodovodu, protože to může způsobit silný stres, zpomalit vývoj a dokonce rostliny zahubit.

 • Po zalévání půdu zkypřete.
 • Po každém zalévání půdu zkypřete – tím ji okysličíte a zabráníte vzniku trhlin na povrchu, kterými by unikala vlhkost.

  Pokud je to možné, vyneste květináče na balkon, aby rostliny měly přirozený teplotní rozdíl mezi dnem a nocí.Pokojové rostliny na okenním parapetu by měly být chráněny před přímým slunečním zářením, např. zastíněním okna.Snažte se také snížit teplotu v místnosti – například větrejte, zapněte klimatizaci, použijte ventilátor.

  Důležité: v horku rostliny nepřesazujte – mohly by uhynout.

  Jak často zalévat pokojové květiny v horku

  Pravidelně kontrolujte vlhkost půdy a v případě potřeby zalévejte – to je asi 2-3krát týdně.Nezapomeňte, že některé rostliny mají rády více vody, jiné méně.Květy lze stříkat častěji, dokonce každý den, ale pouze brzy ráno nebo večer, kdy je slunce nejméně aktivní.

  Důležité: Nepoužívejte postřik v době květu, protože poupata se mohou stočit a opadat.

  Abyste neudělali chybu při zalévání, nabízíme vám úžasný trik: rostliny můžete zasadit do květináčů s odtokovými otvory a vaničkami a nalít do nich vodu.Květiny budou pít tolik, kolik potřebují, a přebytečná voda zůstane v zásobníku.

  Dříve jsme vám řekli, co dělat, když listy pokojových rostlin žloutnou – jak je zachránit.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments