HomeTipyZkušené hostesky to dělají už dlouho: lifehack, jak dostat scvrklý svetr zpět...

Zkušené hostesky to dělají už dlouho: lifehack, jak dostat scvrklý svetr zpět do formy

Vlněné věci jsou velmi náročné na praní.Stává se, že zvolením špatného režimu na pračce je můžete zkazit.Nenechte se však odradit, UNIAN shromáždil tipy, jak vrátit sraženému svetru tvar.

 • Jak vrátit tvar vlněnému svetru po vyprání – jednoduché lifehacky.
 • Jak vrátit svetru nadýchanost – použijte improvizované prostředky.
 • Jak vrátit tvar nataženému předmětu – tři způsoby.
 • Jak obnovit natažený úplet – tipy hostitelů.
 • Jak obnovit tvar vlněného svetru po vyprání – jednoduché lifehacky

  Vrátit vlněnému svetru po vyprání tvar není snadný úkol, ale lze to zvládnout.Pokud je svetr po vyprání zplstnatělý, je třeba ho namočit na několik hodin do směsi octa a vody.Ta se připravuje z 5 litrů vody a 2 polévkových lžic.octa.Poté se přidá ocet:

 • Svetr jemně vyždímejte.
 • položte ho na ručník.
 • srolujte.
 • Odejděte na tři hodiny.
 • Poté roli rozbalte a nechte oblečení uschnout.

  Druhý lifehack, jak vrátit tvar sraženému vlněnému svetru, je také jednoduchý.V umyvadle je třeba promíchat:

 • 5 litrů vody.
 • 3 polévkové lžíce.čpavku.
 • Polévková lžíce kolínské vody.
 • 2 polévkové lžíce.terpentýn.
 • Zkažené oblečení vložte na několik hodin do tohoto roztoku.Poté je srovnejte, jemně vyžehlete a vysušte ve vodorovné poloze.

  Tyto metody jsou účinné, když vlněný výrobek ‚sedí‘ na 1-2 velikosti, jinak budou bezmocné.

  Jak obnovit nadýchanost svetru – pomocí improvizovaných prostředků

  Pokud váš oblíbený svetr přes zimu ztratil svou nadýchanost, nespěchejte ho odepsat.Pro obnovení tvaru vytahaného oblečení radí hospodyňky smíchat kondicionér na praní nebo oplachování vlasů se studenou vodou a touto směsí věc opláchnout.Funguje také slabý roztok vody a octa.Takové směsi ‚uzavřou‘ šupiny vlněných vláken, ta se vyhladí a přestanou se na sebe lepit.Tímto způsobem bude svetr opět nadýchaný.

  Jak vrátit tvar nataženému oděvu – tři způsoby

  První způsob je vhodný, pokud se předmět částečně znehodnotil.Zdeformované místo je třeba navlhčit vodou z rozprašovače, položit na ručník a ručně dát místu požadovaný tvar.Po vysušení získá svetr nebo jiné oblečení správnou velikost.

  Druhý způsob je vhodný pro strojově pletené oděvy.Pokud se jedná například o svetr, je třeba jej vyprat znovu, ale v pracím sáčku a na rychlé nastavení.Chcete-li oděv zmenšit o několik velikostí, vyperte jej v horké vodě.Poté jej vysušte ve vodorovné poloze na ručníku.

  Třetí metoda pomůže odstranit roztažnost na svetru.Namočte předmět na chvíli do studené vody, dobře ho vyždímejte a položte ho sušit vodorovně.Při pokládání předmětu k sušení použijte ruce, abyste mu dali požadovaný tvar.

  Jak obnovit natažené pleteniny – rady od hostesek

  Chcete-li zachránit úplet, měli byste jej přes noc namočit do směsi teplé vody a kondicionéru na praní.Ráno předmět vyždímejte, položte na ručník, vytvarujte a nechte uschnout.

  Vytahaný oděv lze také prát ve vodě ohřáté na 40 stupňů Celsia s přídavkem šamponu.Vyždímejte rukou, položte na ručník a srolujte.Po chvíli je položte do vodorovné polohy a nechte zcela vyschnout.Pokud má oblečení natažené rukávy, je lepší namočit pouze je.Postupujte podle výše uvedeného popisu.

  A aby se oblečení zmenšilo o jednu nebo dvě velikosti, mělo by se prát ve vodě ohřáté na 45-50 stupňů Celsia.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments