HomeTipyŽivotně důležité tipy pro udržení čistoty v domácnosti, které šetří čas, jsou...

Životně důležité tipy pro udržení čistoty v domácnosti, které šetří čas, jsou pojmenovány

Co dělat, abyste měli doma stále pořádek – tato otázka nedá mnohým z nás pokoj, protože trávit čas úklidem o víkendu se ne vždy chce.

Vlastně abychom si usnadnili život a vymysleli lifehacky na udržování čistoty v domácnosti.

První z nich – větrejte místnosti, protože vydýchaný vzduch prozradí neuklizený byt.A není třeba stříkat osvěžovače vzduchu – štiplavý zápach prozradí touhu zamaskovat nepořádek.

Pocit pořádku vytvoří prázdné, neuklizené plochy, jako jsou okenní parapety, noční stolky, komody a pracovní desky v kuchyni.Pokud neradi uklízíte, prostě na ně nedávejte ani pěkné bytové doplňky.

Odpověď na otázku, jak se přimět k udržování čistého domu, je velmi jednoduchá – vyčleňte si 10 minut denně na procházku s vlhkým hadrem po podlaze a vynášení odpadků, nemusíte spěchat s urovnáváním rozházených knih a přerovnáváním drobností na policích.Tímto způsobem můžete zůstat u čistých místností.

Obecně platí, že k dosažení čistého a uklizeného domova stačí uklidit osobní věci mimo dohled a naskládat špinavé nádobí do dřezu.

Za zvážení také stojí, že pro úklid bytu a udržení čistoty je lepší vyhodit všechny staré šeky a papíry a notebooky uložit do nočního stolku.

A k dosažení dokonalé čistoty v domácnosti je lepší uklízet přímo za pochodu.Umyjte nádobí hned po jídle, utřete stůl, utřete sporák hned po vaření a zrcadlo v koupelně po umytí a voilá – na generálním úklidu už nebudete muset strávit polovinu víkendu.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments