Home Zahradničení Zelená zahrada po celý rok: 7 nenáročných stálezelených rostlin pro letní chatu

Zelená zahrada po celý rok: 7 nenáročných stálezelených rostlin pro letní chatu

0

Stálezelené rostliny se budou hodit do každého záhonu.Jsou příjemné na pohled po celý rok a ozdobí i tu nejnenápadnější zahradu.Lze z nich vytvořit nádherný živý plot.UNIAN jmenoval 7 nejnenáročnějších stálezelených keřů, kterým se bude dařit na ukrajinských záhonech.

 • Juka.
 • Thuja.
 • Zimostráz.
 • Okrasná borovice.
 • Aucuba japonica.
 • Erica.
 • Trička.
 • Yucca

  Jak pěstovat juku na zahradě / foto pixabay.

  Juka je krásná exotická palma s ostnatými listy, která rozzáří každou zahradu.Mnoho druhů má krásné bílé květy, které vypadají jako konvalinky.Juky jsou vhodné stálezelené keře pro daču, které nevyžadují stálou péči.Hlavní je vybrat vhodné místo pro výsadbu.Tento strom miluje slunce a nemá rád vlhko, proto je důležité, aby místo bylo dobře osvětlené a na vyvýšeném místě.

  Na zahradě se doporučuje vysazovat yucca filamentosa a yucca sisaya, protože se jedná o odrůdy, které jsou nejodolnější vůči mrazu.

  Thuja

  Jak pěstovat túje na zahradě / foto pixabay.

  Túje jsou na Ukrajině velmi oblíbené stálezelené rostliny do záhonů.Vypadají velmi elegantně.Často se vysazují podél cest a jako živý plot.Existují vysoké i zakrslé odrůdy a také druhy s různými barvami jehlic.Je snazší je pěstovat nikoliv ze semen, ale ze sazenic.Mladé túje potřebují pravidelnou zálivku a přikrytí pytlovinou na zimu, ale dospělé rostliny tak pečlivou péči nepotřebují.

  Boxwood

  Jak pěstovat zimostráz na zahradě / foto pixabay.

  Pěkný kulovitý zimostráz se často vysazuje na obruby a podél cest.Rostlina je krásná sama o sobě, ale lze ji také seříznout do požadovaného tvaru.Dobře snáší zastínění, ale nemá rád sucho.Na podzim by se měl mulčovat silnou vrstvou jehličí, aby kořeny nezamrzly.Listy zimostrázu jsou jedovaté – po dotyku s nimi si umyjte ruce.

  Okrasná borovice

  Bonsai borovice, jak se o ni starat / foto ua.depositphotos.com.

  Stálezelené borovice na Ukrajině nikoho nepřekvapí, ale jejich okrasné druhy budou dobrou ozdobou zahrady.Pozornost věnujte odrůdám borovice ‚Bonsai‘ (nízká se zakřiveným kmenem), ‚Mugus‘ (kulatý tvar se světlými jehlicemi), ‚Varella‘ (nízká s kulatou korunou), ‚Winter Gold‘ (se žlutými jehlicemi).Borovice nejsou náročné na pěstební podmínky, ale často onemocní.Proto se vyplatí předem se zásobit insekticidy.

  Aucuba japonská

  Aucuba japonica v zahradě / foto ua.depositphotos.com.

  Aucuba japonica jsou pěkné stálezelené keře s červenými bobulemi a skvrnitými listy.Rostlina je ceněna pro svou nenáročnost – roste na každé půdě, dobře snáší sucho i znečištěné ovzduší.Nemají rády aucuby pouze silný vítr, takže na zimu je lepší je oplotit.

  Erica: Erica je nejoblíbenější rostlinou v České republice, která se vyskytuje na území České republiky

  Péče o Eriku na zahradě / foto ua.depositphotos.com.

  Milovníci květin by si měli eriku prohlédnout zblízka.Jedná se o nízkou stálezelenou rostlinu, hustě posetou pestrými barvami.Mohou kvést i v zimě, což vypadá neuvěřitelně krásně.Existují desítky odrůd eriky a každá z nich se liší růstem i péčí.Za nejvíce přizpůsobené ukrajinskému klimatu jsou považovány erika travní, křížkolistá, modrá a hybridní.Při nákupu rostliny se nezapomeňte seznámit s informacemi o její péči.

  Tis

  Jak pěstovat tis na zahradě / foto pixabay.

  Stálezelený tis je dlouhověká rostlina, která se může dožít tisíců let.Je to jehličnatá rostlina s tmavě zelenými jehlicemi a velkými červenými bobulemi.Existují různé druhy tisu z hlediska výšky a tvaru koruny.Strom dobře snáší sucho a stín, ale nemá rád dusný vzduch.Dává přednost kyprým půdám.Mějte na paměti, že všechny části tisu jsou jedovaté, proto je lepší držet od něj děti a zvířata dál.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version