HomeTipyZde je informace o tom, čím na jaře nakrmíte své hrozny, abyste...

Zde je informace o tom, čím na jaře nakrmíte své hrozny, abyste dosáhli obrovské úrody

Hrozny mají hnojiva velmi rády a odvděčí se vám za ně bohatou úrodou.Prvním hnojivem by se hrozny měly přihnojit brzy na jaře hned po roztátí sněhu.Podruhé a potřetí během roku lze hrozny přihnojit po odkvětu a po objevení prvních bobulí.Velmi vhodné je aplikovat hnojivo nikoli na samotný pozemek, ale do drenážních trubek.

 • Minerální hnojiva.
 • Slepičí trus.
 • Popel.
 • Hnůj.
 • Organické látky.
 • Také jsme si napsali, čím na jaře kropit záhony, aby se na zeleninové zahradě urodila dobrá úroda zeleniny.

  Minerální hnojiva

  Pro rychlé probuzení a časné plody potřebují hrozny dusík.Připravte pro keře takovou životodárnou směs: 2 polévkové lžíce.superfosfátu + 1 lžička.síranu draselného + 1 polévková lžíce.dusičnanu amonného.Hnojivo rovnoměrně rozprostřete na plochu s hrozny a poté ji zalijte.

  Od třetího roku života lze hrozny hnojit touto směsí: 40 g močoviny (močoviny) + 40 g superfosfátu + 30 g síranu sodného + 10 litrů vody.Tímto roztokem zalévejte hrozny pod kořenem.

  Pro listovou výživu, tj. postřik listů, připravte následující složení: 40 g močoviny + 20 g kyseliny citronové + 15 g kyseliny borité + 1 g síranu železitého.

  Slepičí trus

  Kuřecí trus obsahuje velké množství draslíku a fosforu, které jsou užitečné pro bobule hroznů.Trus je velmi užitečný pro mladé keře.

  Pro přípravu hnojiva nasypte hrst trusu do 20 litrů vody.Roztok nechte týden kvasit.Tímto roztokem zalijte plochu s hrozny.Hnojení hroznů hnojem provádějte maximálně jednou ročně.

  Druhý způsob krmení hroznů hnojem: kolem každého keře hroznů zakopejte půl kbelíku hnoje.Poté každý keř zalijte alespoň 5 vědry vody.

  Popel

  Popel je přírodní náhradou minerálních a chemických hnojiv.Popel také odpuzuje houby.Pro hnojení hroznů rozpusťte 1 kg popela ve 3 vědrech vody.Směs nechte působit 3 dny.Poté směs rozpusťte v dalších 10 litrech vody a zalijte hrozny.

  Hnojivo: Hnojivo se používá k hnojení hnojivem

  Čerstvý kravský nebo koňský hnůj dobře vyživuje hrozny.Smíchejte 1 vědro hnoje a 3 vědra vody a nechte 1-2 týdny louhovat.Čím je venku tepleji, tím rychleji směs dozraje.Zkvašená směs se zředí vodou v poměru 1:5. V případě, že je směs zkvašená, je třeba ji naředit vodou.Pod jeden keř vinné révy přineseme 2 vědra takového hnojiva.

  Organické látky

  V polovině a na konci jara, kdy je již hodně zeleně, lze hrozny přikrmovat rostlinným nálevem.Pro tuto rostlinu jsou vhodné jitrocel nebo kopřivy.Listy těchto rostlin rozdrťte a zalijte 10 litry vody.Směs nechte 3-5 dní působit a poté za teplého a suchého dne zalijte hrozny pod kořenem.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments