HomeTipyŽádná rez a žádný puchýř: rychlý návod, jak spláchnout nádržku toalety uvnitř

Žádná rez a žádný puchýř: rychlý návod, jak spláchnout nádržku toalety uvnitř

Pokud nechcete kupovat tablety na čištění záchodové nádržky, pak vám k čistotě pomohou osvědčené lidové prostředky, které stojí haléře.Než se pustíte do práce, připravte se na to, že budete svědomitě dodržovat doporučení, jinak může být odvedená práce zbytečná.

K vyčištění splachovadla je třeba vyrobit roztok, který bude správně fungovat pouze při dodržení poměru.

 • Čistota bez námahy – jak vyčistit splachovací nádržku bez jejího vyjmutí.
 • Lifehack #1 – jak vyčistit nádržku toalety pomocí kyseliny citronové bez námahy.
 • Lifehack #2 – jak vyčistit záchodovou mísu octem bez větší námahy.
 • Lifehack #3 – jak vyčistit splachovací mechanismus záchodové mísy bez větší námahy.
 • Dříve jsme hovořili o tom, co nevylévat do záchodové mísy.

  Čistota bez námahy – jak vyčistit splachovací nádržku, aniž byste ji museli vyjmout

  Když splachovací nádržka slouží již mnoho let, uprostřed splachovací nádržky se tvoří usazeniny, může se objevit rez.V důsledku těchto nečistot začne splachovací mechanismus záchodové mísy špatně fungovat.

  Stojí za zmínku, že čím déle se nános tvoří, tím hůře se ho bude zbavovat, proto je lepší se včas zeptat, jak odstranit rez z WC nádržky, a rychle se úkolu ujmout.

  Je důležité vědět, zda můžete do nádržky toalety nalít kyselinu citronovou, abyste vyčistili její povrch.Jednoznačná odpověď na tuto otázku zní ne! Tuto látku byste neměli přenášet zbytečně, protože ve studené vodě nebude účinně fungovat, a právě taková voda se v nádržce nachází.Proto se pouhé nalití kyseliny citronové do splachovací nádržky rozhodně nevyplatí.Nejprve musíte udělat několik jednoduchých věcí.

  Lifehack #1 – jak bez námahy vyčistit nádržku toalety pomocí kyseliny citronové

  Nejprve si připravte roztok.K tomu budete potřebovat:

 • 300 g kyseliny citronové.
 • 3 litry vroucí vody.
 • Kyselina citronová musí být zcela rozpuštěna ve vroucí vodě.Poté do tohoto roztoku nalijte 6 litrů teplé vody (můžete použít vodu z vodovodu).Teplota připraveného roztoku by měla být 45-50 stupňů.

  Uzavřete přívod studené vody, vypusťte ji z nádržky a poté roztok nalijte tak, aby se dostal i do vypouštěcího mechanismu.Pokud není nános příliš starý, měl by jít asi po 30 minutách kartáčem snadno odstranit.

  Pokud je plak starý několik let, je potřeba s ním něco udělat.Navlhčete toaletní papír v roztoku a nalepte jej na místa splachovadla, která nebyla vystavena roztoku.Do roztoku namočte také houbičky a položte je na odtokový mechanismus.Poté zavřete víko splachovací nádržky a nechte ji 6-8 hodin stát.Poté lze nános jednoduše setřít kartáčkem.

  Lifehack č. 2 – jak bez větších obtíží vyčistit splachovací nádržku na WC octem

  Vezměte 1 litr stolního octa (9%) a zahřejte ho na teplotu 40-50 stupňů.Poté splachovadlo vypusťte a až bude plné, postupně do něj přilévejte ohřátý ocet.Takový roztok můžete nechat působit několik hodin, lépe – přes noc.

  Kolik octa nalít do záchodové mísy jsme vyřešili a nyní je třeba věnovat pozornost čištění ‚srdce‘ nádržky – vypouštěcího mechanismu.Skládá se z velkého množství různých částí a je velmi obtížné jej čistit společně s celou nádržkou.Můžete jít i opačnou cestou – umýt nádrž a mechanismus zvlášť.

  Lifehack č. 3 – jak vyčistit mechanismus splachování záchodové mísy bez velké námahy

  Vezměte 1,5 litru vroucí vody a rozpusťte v ní 100 gramů kyseliny citronové.Poté do směsi přidejte teplou vodu tak, aby teplota roztoku byla 45-50 stupňů.Budete potřebovat asi 1,5-2 litry teplé vody.Poté do roztoku umístěte vypouštěcí mechanismus.V závislosti na stupni znečištění ponechte mechanismus ve vodě 30 až 60 minut.Pokud zůstanou nějaké usazeniny – lze je snadno odstranit kartáčem.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments