HomeDesign a InteriérZačněte organizovat svůj domov od bot!

Začněte organizovat svůj domov od bot!

Máte nějaké oblíbené boty? To je ideální! Je na čase je uložit těmi nejefektivnějšími způsoby. Nyní je ten správný čas naučit se, jak na to!

První krok před jejich uložením kamkoli

Před uložením bot se ujistěte, že jsou čisté a suché. Odstraňte případné nečistoty jejich vyčištěním na místě, nebo pokud je lze prát v pračce, nechte je uschnout na vzduchu venku, abyste zabránili vzniku plísní.

Rozdělte je do skupin: Roztřiďte boty do kategorií, např. formální, sportovní, sandály atd. Zbavte se věcí, které již nenosíte nebo které jsou poškozené. Tímto způsobem si můžete lépe uspořádat úložný prostor, což je strategický tah.

Dejte přednost zavřenému botníku: Při vstupu do domu nebo při odchodu z něj není na boty nejlépe vidět. Uzavřený, elegantní botník je nejlepší způsob, jak zachovat estetiku prostoru a mít k botám přímý přístup.

Zabalte je do košů: Pokud pod konzolou není místo na botník, můžete pod něj umístit koše na používané pantofle a páry. Je však důležité vyvarovat se toho, abyste je tam ukládali nepozorně, protože to může způsobit jejich ušpinění a znečištění. Začněte tím, že je vložíte do obalu a poté do koše.

Spotřební stojan nebo stojany: Pokud máte úložný prostor, investujte do stojanu nebo police na boty, abyste měli boty uspořádané a snadno přístupné.

Umístěte police do výklenku a udělejte nad nimi závěs: Pokud máte v rohu domu ve zdi výklenek, který jste dosud nevyužívali, můžete do něj umístit police pro uspořádání krabic na boty a schovat je za pěkný závěs. Tímto způsobem jste ušetřili spoustu úložného prostoru ve vaší domácnosti tím, že jste si vytvořili skrytou šatní skříň.

Dejte přednost průhlednému botníku: Boty se často skladují v průhledných plastových krabicích. Zaručují ochranu a zároveň si lze snadno prohlédnout obsah. Aby to bylo ještě jednodušší, můžete na každou krabici umístit štítek, takže hned po přečtení budete vědět, který pár se uvnitř nachází.

Skladujte boty na suchém a chladném místě: Dbejte na to, aby boty nebyly poškozeny vlhkostí nebo nadměrnými teplotami, a skladujte je v chladném, suchém a dobře větraném prostoru. Například půda není dobrý nápad. Dejte přednost nějakému rohu domu, například skladu.

Nezapomeňte na ukládání na hromadu: Obuv se může zdeformovat nebo poškodit, pokud není uložena v krabicích nebo bednách. Pokud však máte k dispozici pouze velkou krabici na uskladnění, můžete mezi jednotlivými vrstvami použít kus pevného kartonu jako přepážku.

Dbejte na to, aby na ni nepůsobilo sluneční světlo: Boty mohou vyblednout, pokud jsou dlouhodobě vystaveny přímému slunečnímu záření. Použijte k jejich ochraně závěsy nebo je držte dál od oken.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments