HomeTipyZáchrana obličeje: jak se zbavit akné doma

Záchrana obličeje: jak se zbavit akné doma

Vyrážky na obličeji způsobují nejen nepříjemné pocity, ale mohou zasáhnout i vaše sebevědomí.Někdy se pupínky objeví v předvečer důležitého jednání nebo veřejného vystoupení.Pak vyvstává otázka: Jak se pupínků zbavit přes noc?

V tomto článku vám prozradíme, co od pupínků pomáhá a jak svému obličeji co nejdříve poskytnout nouzovou pomoc.

Příčiny vyrážek

Existuje mnoho problémů, které mohou vést ke vzniku akné na obličeji.Patří mezi ně: hormonální poruchy, nesprávná strava, stres a nesprávná péče o pleť obličeje.V případech, kdy je problém systémový, je lepší zjistit, jak se akné trvale zbavit, u dermatologa.

Jak se zbavit akné doma za 1 den

Pomoci zbavit se akné za 10 minut pomůže vysušení zánětu.K tomu je třeba smíchat čajovou lžičku mořské soli a dvě lžíce teplé vody, výslednou kaši pak nanést na pupínek a nechat chvíli působit.

Ke zmírnění zánětu pomůže také čajovníkový olej.Má antibakteriální účinky a ničí choroboplodné zárodky.Před použitím naneste malé množství oleje na ruku, abyste se ujistili, že na něj nejste alergičtí.

Pupínky z obličeje můžete přes noc odstranit salicylovou mastí.Měla by se nanášet v tenké vrstvě na zánět.Jedná se o velmi oblíbený prostředek pro ty, kteří hledají způsob, jak se akné zbavit doma.

Přírodní prostředky

Co pomáhá na akné, když nemáte čas jít do obchodu? Vezměte si obyčejnou banánovou slupku.Často se používá k léčbě štípanců od hmyzu.Musíte vzít kousek slupky a jemně potřít vyrážku.

Podobný účinek má i zelený čaj, který obsahuje velké množství antioxidantů.Zanícený pupínek je třeba potřít teplým čajovým sáčkem.

Nezapomeňte, že pokožka obličeje je velmi citlivá, takže všechny tyto metody je třeba používat s velkou opatrností.Správné je poradit se s odborníkem.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments