HomeTipyZáchodová mísa se bude lesknout jako nová: stačí ji vložit dovnitř

Záchodová mísa se bude lesknout jako nová: stačí ji vložit dovnitř

Záchodová mísa se používá často, takže se na ní rychle usazuje vodní kámen a močové kameny.Kromě toho se může tvořit také rez a se všemi těmito nečistotami je třeba se okamžitě vypořádat.UNIAN zjistil, jak vyčistit záchodovou mísu zevnitř i zvenku, a to pomocí peněžních prostředků.

Jak vyčistit záchodovou mísu od žlutého nánosu – lifehacks

Zkušené hospodyňky tvrdí, že k tomu, abychom pochopili, jak vyčistit okraj záchodové mísy od zažloutnutí, není nutné běžet do obchodu pro drahé čisticí prostředky.Můžete se vyzbrojit tím, co máte v kuchyňské skříňce, hlavní je dodržovat návod.

Jak vyčistit plak v záchodové míse doma pomocí octa a jedlé sody.

Musíte vzít 1 šálek 9% octa a zahřát ho na 40-50 stupňů.Poté přidejte 1 lžičku jedlé sody a 3-5 kapek obyčejného jódu.Ráno stačí vše opláchnout teplou vodou a otřít do sucha hadříkem.Ráno budete muset vše pouze opláchnout teplou vodou a otřít do sucha hadříkem.

Jak vyčistit podběrák toalety pomocí peroxidu a čpavku.

Takové prostředky z drogerie jsou poměrně levné, ale také si dokonale poradí s vodním kamenem nebo kamínky.V jedné nádobě smíchejte 100 ml peroxidu a 50 ml čpavku, namočte do roztoku hadřík a zázračnou tekutinu pečlivě rozetřete po okraji.Nechte ji působit 2-3 hodiny nebo přes noc a poté ji pilně potírejte kartáčkem.Na závěr zbytky roztoku smyjte teplou vodou.

Mimochodem, stejný přípravek lze použít i na záchodovou mísu, ale pak je třeba namočit ne hadřík, ale kartáč – jinak se metodika nezmění.

Jak doma odstranit kámen ze záchodové mísy pomocí kyseliny citronové.

Tato možnost nevyžaduje vůbec žádné finanční náklady, vzhledem k tomu, že kyselina citronová je vždy ve skříni dobré hospodyně.Vezměte 20-50 gramů prášku a posypte jím v kruhu stopy močového kamene v záchodové míse.Spusťte víko toalety a nechte vodovodní potrubí v této podobě přes noc.Ráno, vyzbrojeni záchodovou štětkou, vyčistěte záchodovou mísu a stiskněte tlačítko splachování.Pokud zjistíte, že výsledek není takový, jaký byste si přáli, postup opakujte.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments