HomeUncategorizedYellowstonský kojot není sám; dokážeš poznat druhého savce?

Yellowstonský kojot není sám; dokážeš poznat druhého savce?

Malá rada pro každého, kdo navštíví Yellowstonský národní park: Při hledání divoké zvěře se vždy na chvíli ohlédněte za sebe.

To by mohlo být odměnou, i když už pozorujete velká zvířata.

Doprovodné snímky ukazují kojota, kterého jsem vyfotografoval loni v květnu, když jsem stál u silnice s desítkami dalších a pozoroval skořicového černého medvěda se dvěma mláďaty.

Foto: ©Pete Thomas

Medvědi byli dole v zalesněném svahu, snad 80 yardů od silnice. Kojot byl za námi, na opačné straně silnice, prošel téměř bez povšimnutí asi 40 yardů daleko.

Až ten večer jsem si uvědomil, že na obrázku je menší tvor, který kojota pozoruje. Dokážete najít a identifikovat tvora? (Odpověď níže.)

Kojoti se samozřejmě na seznamech mnoha turistů neumísťují vysoko. Ale připadalo mi zajímavé, že tento kojot byl v pohybu a tak blízko tolika lidem, kteří neměli ani tušení, že je vůbec přítomen.

Na stejné cestě, také v severním pohoří Yellowstone, jsem byl s asi 30 turisty pozorovat osamělého černého medvěda sestupujícího ze svahu k silnici. Lidé hledali místa, ze kterých by mohli bruin pozorovat nebo fotografovat.

Přímo za námi, vysoko na skalnatém vrcholu, manévrovaly horské kozy a zmizely z dohledu. Byly vzdálené a doprovodný obrázek je oříznutý a zrnitý, ale byl jsem rád, že jsem pozorování zdokumentoval, než jsem obrátil svou pozornost zpět k medvědovi.

Moje pozorování savců se zaznamenávalo tři dny: 14 jednotlivých medvědů, kojot a sysel (viz foto výše), horské kozy a desítky vidlorohů a bizonů.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments