HomeZahradničeníVýsevní kalendář na duben 2024: které dny bude možné sklízet

Výsevní kalendář na duben 2024: které dny bude možné sklízet

Druhý jarní měsíc je pro dačické pěstitele velmi důležitý.V dubnu mají majitelé pozemků spoustu starostí a málo času.Seznam toho, co je třeba udělat na zeleninové zahradě v dubnu, je velmi rozsáhlý.Především ve druhém jarním měsíci vysazujte zeleninu pro sazenice a v otevřeném terénu, ukliďte zahradu a zryjte pozemek.

Růst a výnos rostlin ovlivňuje nejen počasí, ale také fáze našeho satelitu.Chcete-li zasít dobrou úrodu a péče o rostliny byla účinná, vezměte v úvahu lunární výsevní kalendář na duben 2024.Pomůže vám efektivně naplánovat práci a na nic nezapomenout.

Lunární výsevní kalendář na duben 2024 Ukrajina

1.-4. dubna jsou vynikající dny pro výsev plodin s kadeřavými stonky, jako je chmel, břečťan, fazole, hrách, plamének a proutěné růže.Můžete vysadit jakýkoli druh zelí, červenou řepu, mrkev, cibuli, ředkvičky, bylinky, jahody.Na zahradě se doporučuje ořezávat suché větve a potírat škůdce.Smolné dny pro výsadbu bobulovitých keřů a přesazování květin, stejně jako hojné zalévání.

5.-6. 4. – velmi vhodné dny pro výsadbu okopanin – pastináku, červené řepy, brambor, mrkve, ředkviček, pastináku atd.Neměli byste však sázet plodiny, které plodí nad zemí.Na okenním parapetu jsou dobré dny pro výsev bylinek a koření.Na záhonu můžete zaštipovat a řízkovat květiny, stříhat rostliny a vysazovat zelený živý plot.

7.-9. dubna jsou dny novoluní.Výsevní kalendář nedoporučuje práci s rostlinami.Můžete plít a kopat půdu, připravovat substrát.

10.-14. dubna – dny velmi vhodné pro sklizeň.Lunární výsevní kalendář doporučuje vysazovat a přesazovat všechny rostliny.Obzvláště dobře zakoření bylinky, koření, jednoleté květiny a keře s trny (maliny, růže, šípky).Úspěšné bude hubení plevelů a škůdců, bílení stromů, prořezávání korun.Můžete sbírat cibuloviny a semena pro budoucí výsadbu, stejně jako řezané květiny pro kytice (vydrží dlouho čerstvé).Používání pesticidů se nedoporučuje.

Lunární výsevní kalendář na duben 2024 tabulka / obrázek UNIAN

Dny 15.-17. dubna nejsou příliš úrodné.Můžete sázet hrách, jahody, konvalinky, vinnou révu a růže.Ostatní plodiny nemusí zakořenit.Dobré dny pro mulčování, pletí, hnojení rostlin, odběr řízků, přesazování sazenic do volné půdy.Můžete okopávat a hnojit půdu pro budoucí plodiny.Smolné dny pro boj se slimáky a hlodavci.

18.-20. dubna – dobrou úrodu poskytnou rostliny vysazené v tento den, které nesou nadzemní plody, stejně jako bylinky a koření.Dny jsou však špatné pro výsadbu okopanin.Můžete vytrhávat plevel, sekat trávník, odebírat řízky a bílit stromy.Pokud budete řezat kořeny a větve rostlin, rány se budou rychle hojit.Dvojnásobně prospěšné bude přikrmování a hnojení.

21.-22. dubna jsou vhodné dny pro setí obilovin, jako je pšenice, amarant, kukuřice, slunečnice, oves, len.Na záhoně – výsadba trvalkových květin a stálezelených rostlin, na parapetu – výsadba a přesazování kaktusů, palem, orchidejí.Lunární výsevní kalendář na duben radí přesazovat sazenice na pozemek v těchto dnech – dobře zakoření.

23.-25. dubna – dny úplňku.Lunární výsevní kalendář nedoporučuje práci s rostlinami.Můžete sekat trávu, vytrhávat plevel, zastřihávat a zaštipovat rostliny, připravovat pozemek k výsevu a mulčovat záhony.

26.-30. dubna jsou vhodné dny pro výsadbu kosatců, chryzantém, aster, krokusů, gladiol a ovocných stromů.Cukety, lilky, dýně, jahody vysazené v tento den poskytnou dobrou úrodu v zeleninové zahradě.Sazenice můžete přesazovat do volné půdy.Rostliny neřežte a nepoškozujte kořeny – rány se budou dlouho hojit.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments