Home Tipy Výrobek za pět centů a 5 minut času: jak vyčistit skleněné nádobí...

Výrobek za pět centů a 5 minut času: jak vyčistit skleněné nádobí beze šmouh

0

Kdo by neměl rád skleněné nádobí? Je to jednoduché a estetické.Ale skleněné mísy, sklenice, poháry a panáky se snadno zašpiní – usazuje se na nich prach a vodní kámen a pečicí formy a pánve se rychle pokryjí sazemi a zežloutnou.UNIAN vám poradí, jak docílit toho, aby skleněné nádobí vypadalo jako nové a ještě lépe, aniž byste utratili příliš mnoho peněz.

 • Čím mýt sklo, aby se lesklo – nejlepší prostředky.
 • Jak mýt skleněné nádobí bez šmouh a škrábanců – jednoduchá pravidla.
 • Jak čistit skleněné nádobí na pečení – návod.
 • Dříve jsme hovořili o tom, jak snadno umýt mastné nádobí a neutratit příliš mnoho za drahé chemikálie.

  Jak vyčistit sklo, aby se lesklo – nejlepší prostředky

  Nejsnadněji se řeší otázky, jak leštit brýle nebo jak leštit brýle.Toto nádobí je málokdy tak špinavé, aby bylo nutné je důkladně otřít.Hlavním úkolem je zbavit je prachu, šmouh od vápna a dalších nečistot a vrátit jim lesk.

  K tomu lze sklenice a panáky (samozřejmě bez zbytků nápojů) ‚vykoupat‘ v lázni s ‚tajnou přísadou‘.K obnovení lesku pomůže například čpavek, modř nebo ocet (nelze jej použít na pozlacené předměty).Do vody přidejte jeden z vybraných prostředků v poměru 1 polévková lžíce.na litr vody a nádobí v roztoku opláchněte.Poté – opláchněte ve studené vodě a uvidíte, jak se sklenice nebo sklenice budou lesknout.To hlavní – nezapomeňte je řádně vysušit – níže vám poradíme, jak na to.

  Jak mýt skleněné nádobí bez šmouh a škrábanců – jednoduchá pravidla

  Při mytí křehkého skla zapomeňte na abrazivní mycí prostředky a tvrdé kartáče, pokud je nechcete poškrábat.Sklenice, talíře a další skleněné nádobí myjte měkkou houbou nebo lufou a běžným prostředkem na mytí nádobí.

  Nejlepší způsob sušení umytého skleněného nádobí je nechat ho přirozeně uschnout na stojanu nebo na ručníku vzhůru nohama.Voda rychle odteče a nezůstanou na ní šmouhy ani skvrny.Pokud je potřeba takové nádobí otřít do sucha, použijte lněnou utěrku nebo sametový hadřík.Nezanechají stopy vláken z utěrky.

  Jak vyčistit skleněné nádobí od staré mastnoty – lifehacks / foto: ua.depositphotos.com.

  Jak vyčistit skleněné nádobí na pečení – návod

  Stejné jednoduché prostředky – ocet a čpavek – zvládnou i tak zdánlivě obtížný úkol, jako je čištění skleněného nádobí od staré mastnoty.Pomůže také jedlá soda.

  Smíchejte jedlou sodu s vodou, abyste vytvořili hustou pastu, a naneste ji na předmět v silné vrstvě.Navrch kápněte roztok octa (5 lžic na litr vody).Nechte působit asi hodinu a nečistoty bez obtíží smyjte.

  Pokud tato metoda nezabrala, můžete špinavé nádobí hojně potřít čpavkovým alkoholem a nechat působit přes noc.V tomto případě nezapomeňte použít masku a rukavice.Do rána se špína rozpustí a lze ji snadno odstranit houbičkou.Stejná metoda bude vyhovovat těm, kteří hledají, jak vyčistit skleněné nádobí od sazí.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version