HomeTipyVyjmenováno 7 nejlepších odrůd jabloní: ideální pro ukrajinskou zahradu

Vyjmenováno 7 nejlepších odrůd jabloní: ideální pro ukrajinskou zahradu

Každý zahrádkář sní o tom, že najde ideální odrůdu stromu, aby měl dobrou úrodu a minimum starostí s rostlinou.Dříve jsme nazvali nejsladší odrůdy mrkve pro zeleninovou zahradu.A pokud hledáte dobrou a spolehlivou odrůdu jabloní – vyberte si ovoce z našeho seznamu.

 • Golden Delicious.
 • Fuji.
 • Červený jonaprince.
 • Gala.
 • Williams Pride.
 • Pinova.
 • Pitmaston.
 • Golden Delicious

  Jedná se o nejoblíbenější odrůdu jablek nejen na Ukrajině, ale i na celém světě.Pochází z USA a byla vyšlechtěna náhodou.Sklizeň přináší v říjnu až listopadu.Plody jsou velké a žlutozelené, vzhledově podobné hrušce.Jedná se o velmi produktivní a chutnou odrůdu, která dlouho vydrží – v chladničce vydrží půl roku.Tato jablka se snadno poškodí, proto je třeba je z jabloně opatrně sundat, nikoliv porazit.

  Fuji

  Další mimořádně oblíbená odrůda jablek, tentokrát pocházející z Japonska.Jablka Fuji jsou zimní odrůdy.Plody jsou červené se zelenými žilkami a velmi velké.Dužina je velmi aromatická, s vysokým obsahem cukru a téměř bez kyselosti.Plody se výborně skladují v chladničce nebo ve sklepě až 1 rok.

  Jonaprince červené

  Zimní odrůda jabloní pocházející z Nizozemska.Plody jsou velké, sytě červené barvy.Odrůda je velmi produktivní, pro velkou rodinu.Po ukončení plodnosti je třeba plody pravidelně sklízet.Červená jablka Jonaprince jsou velmi chutná, šťavnatá, s mírnou kyselinkou.Ve sklepě se skladují až 4 měsíce.Je třeba je ošetřit proti padlí.

  Nejlepší odrůdy jabloní na Ukrajině / foto: UNIAN, Vjačeslav Ratynskij.

  Slavnostní vyhlášení

  Podzimní novozélandská odrůda, která dobře zakořeňuje v jakékoliv oblasti Ukrajiny, má trvale vysoký výnos.Jablka střední velikosti, červená se žlutými pruhy, velmi šťavnatá a sladká.Mají dobrou odolnost proti padlí a průměrnou odolnost proti padlí.

  Williams Pride

  Velmi neobvykle vypadající jablka sytě kaštanové, téměř fialové barvy.Vynikající letní odrůda s dlouhou dobou plodnosti.Chuť jablek je velmi bohatá, sladkokyselá s příjemnou trpkou dochutí.Dlouho skladovatelné a dobře chráněné před chorobami.Odrůda Williams Pride potřebuje pro dobré opylení blízké jabloně jiné odrůdy.

  Pinova

  Jedná se o německou zimní odrůdu jabloní.Velmi sladká a šťavnatá jablka s hustou dužinou.Pinova má dobrou odolnost vůči chorobám, není náročná na půdu, plodí již druhým rokem po výsadbě.Tato odrůda by se však měla pravidelně stříhat, jinak dojde k přetížení úrody.

  Pitmaston

  Jedinečná jablka s ananasovo-oříškovou příchutí.Dužina je šťavnatá a velmi sladká, s květinovou příchutí.Jedná se o pozdní odrůdu pocházející z Velké Británie.Strom dává trvale vysoký výnos, odolný vůči mrazu a chorobám.Odrůda je vhodná pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a neobvyklého.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments