Home Tipy Vydrží do Silvestra i déle: Lifehack, jak udržet rajčata čerstvá přes zimu

Vydrží do Silvestra i déle: Lifehack, jak udržet rajčata čerstvá přes zimu

0

Sezóna čerstvé zeleniny pomalu končí, což znamená, že musíte přijít na to, jak ji udržet déle čerstvou.Rajčata můžete zavařovat nebo nechat ve sklepě – podle vlastního uvážení.UNIAN vám poradí, jak skladovat rajčata po celý rok a získat tak přístup ke zralé zelenině.

Dříve jsme hovořili o tom, jak urychlit proces zrání rajčat.

Jak udržet rajčata čerstvá na zimu pomocí hořčice – recept

Tuto možnost využívají hospodyňky, které se nechtějí pouštět do plnohodnotného konzervování, ale vědí, že hořčice zeleninu dokonale konzervuje.Potřebujete si vzít třílitrové sklenice, listy papíru a hořčičný prášek.

Rajčata opláchněte, odřízněte kořínky a zeleninu osušte.Rajčata dejte do sklenice v první vrstvě tak, aby se příliš netlačila, posypte je hořčicí a přikryjte papírem.Opakujte, dokud ve sklenici nezbude místo.Nakonec sklenice zakryjte víčky a nechte je sejít do sklepa.

Čerstvá rajčata na zimu s alkoholem – babiččina metoda

Pokud se vám tato metoda zdá nejpřitažlivější, připravte si ji:

 • Rajčata.
 • alkohol.
 • Silná nit na knot.
 • Sterilizujte sklenice, vložte do nich rajčata a přidejte 2 lžíce alkoholu.Přikryjte sklenici víčkem a otočte, aby se alkohol rovnoměrně rozprostřel po celé nádobě.Zapalte knot, vhoďte jej do sklenice a ihned ji pevně uzavřete.

  Lifehack, jak udržet rajčata čerstvá po celou zimu v novinách

  Musíte najít papír a zabalit do něj každou zeleninu a pak je všechny dát do lednice.Přitom dbejte na to, aby se na noviny nedostala vlhkost, a pokud se tak stane, obal vyměňte.Tímto způsobem můžete rajčata uložit nejen do chladničky, ale také do sklepa, a to pomocí beden jako nádob.

  Varianta, jak doma skladovat zralá rajčata pomocí pilin

  Mnozí Ukrajinci to dělají přesně takto – rajčata ukládají do pilin nebo sena, pak – do bedýnek a sklizeň schovávají ve sklepě.Aby výsledek splnil očekávání, musíte najít čerstvé piliny nebo seno, zakrýt dno krabice.Pak rozložte rajčata do řad, stonkem nahoru.

  Dalším krokem je opětovné zakrytí papírem, zasypání pilinami a opětovné rozložení rajčat.Takto postupujte, dokud zelenina nedojde, ale hlavní je dodržovat podmínky pro skladování rajčat:

 • teplota ve sklepě – ne vyšší než 10 °C.
 • Vlhkost a sluneční světlo nejsou přítomny.
 • Pokud to uděláte správně, můžete se těšit z voňavých a zralých rajčat i v zimě.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version