HomeTipyVýběr výplně kočičího boxu: nuance, na co si dát pozor

Výběr výplně kočičího boxu: nuance, na co si dát pozor

Najít ideální kočičí stelivo může být náročný úkol.Zvláště pokud si pořizujete domácího mazlíčka poprvé.Obvykle majitele koček zajímá, která výplň steliva lépe pohlcuje zápach a zda je pro kočku bezpečná.Další nuance, které je třeba zvážit, jsou snadnost použití a cenová výhodnost.

Jaká je nejbezpečnější podestýlka pro kočky

Tato otázka bývá mezi milovníky koček jednou z prvních.Odpověď je jednoduchá: všechny náplně prodávané ve specializovaných obchodech byly speciálně navrženy pro zvířata a neškodí jim.

Která výplň lépe pohlcuje zápach – možnosti

Pokud jde o výběr výplně pro vašeho chlupatého mazlíčka, nejoblíbenější jsou jíl a silikagel.Hliněná výplň je známá svou vynikající hrudkující schopností, která usnadňuje její čištění.Má však i své nevýhody.Jílové stelivo pro kočky je velmi atraktivní svou strukturou.Může být prašné a hodně se roznáší po stelivu, což vyžaduje poměrně častou výměnu.

Naproti tomu silikagelové stelivo pro kočky má několik výhod.Je to nejlepší zápachová podestýlka pro kočky – pomáhá udržovat toaletu vašeho mazlíčka svěží.Silikagelová podestýlka je skvělou volbou pro ty, kterým záleží na méně roztíratelném stelivu.Nevytváří prach, takže jeho používání je pohodlnější a čistší.

Další oblíbenou možností výplně kočičího stelivového boxu jsou lisované piliny.Jedná se pravděpodobně o jednu z nejlevnějších, ale zároveň vysoce kvalitních možností.Nevýhodou je, že piliny za mokra bobtnají a rozpadají se na malé kousky, což vyžaduje časté čištění.A také je kočky roznášejí tlapkami po celém bytě.Plusem je cena a úsporné použití.

Kolik náplně je potřeba do stelivového boxu za měsíc – hledání zlaté střední cesty

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.Spotřeba výplně je u každého zvířete jiná, ať už se jedná o malé kotě nebo kotě v nejlepších letech.Je logické, že koťata by neměla mít příliš mnoho výplně, zatímco velká dospělá kočka potřebuje hloubku výplně několik centimetrů.

Důležité je také zohlednit délku srsti vašeho zvířete.Pokud je dlouhá a huňatá, kupte výplň s velkými granulemi, aby se vaše kočka méně špinila.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments