HomeTipyUž žádné dloubání nehtem: rychlý návod, jak zachytit okraj lepicí pásky

Už žádné dloubání nehtem: rychlý návod, jak zachytit okraj lepicí pásky

Mnozí z vás se jistě setkali s drobnou, ale nepříjemnou obtíží, kdy nemohli najít konec smotku lepicí pásky.Abyste se nemuseli dlouho trápit s nehty při hledání téměř nepostřehnutelného okraje lepicí pásky na roli, popíšeme si asi několik life-hacků, jak pásku zaháknout.

Již dříve jsme psali o tom, jak správně zalepit okna, aby přežila výbuch.

Jak najít okraj lepicí pásky – snadné a jednoduché způsoby

Vědět, jak rozmotat lepicí pásku, se hodí každému, kdo si chce ušetřit čas a nervy.Pojďme odhalit jednoduché, ale velmi účinné způsoby, jak rozmotat okraj lepicí pásky:

 • Pro první metodu si musíte vzít fix (nejlépe tmavé barvy) nebo dobře ořezanou obyčejnou tužku.Aby byl okraj lepicí pásky viditelný, je třeba vybraným psacím papírem přejet po povrchu lepicí pásky a na spoji se okamžitě objeví fixy nebo kousky grafitu z tužky.
 • Chcete-li najít konec pásky, musíte vzít trochu jakékoli látky, která má konzistenci prášku: dobře se k tomu hodí křída, soda nebo mouka.Pak byste měli prstem přejet po povrchu lepicí pásky, která bude v prášku, nebo do něj prostě namočit smotek pásky.Poté bude její konec okamžitě viditelný díky vytvořené bílé čáře na okraji pásky, kde je vždy malé množství lepidla, které nelze jen nahmatat prsty, ale snadno na něm ulpí malé částečky.
 • Pokud použijete tyto metody a fígle, nebudete se muset zbytečně nervovat, zda najdete okraj pásky, protože fixy nebo mouku máte určitě v každé domácnosti.

  Jak zachytit lepicí pásku – tipy, jak neztratit její konec

  Existuje jedna velmi spolehlivá metoda, jejíž podstata spočívá v tom, že konec pásky vůbec neztratíte a nebudete ho pak bolestivě hledat.K tomu je třeba vždy po skončení používání lepicí pásky nezapomenout na její konec připevnit nějaký drobný předmět, který zabrání přilepení pásky k sobě.

  Jako takovou ‚pojistku‘ můžete použít minci, kancelářskou sponku, zápalku nebo malý kousek papíru.Dobrou možností by bylo ohnout krajní ocásek pásky na polovinu, což rovněž zabrání jeho přilepení k pásce.Také po práci s páskou můžete její konec přilepit zpět, ale mělo by to být provedeno s posunem od osy navíjení trochu do strany, aby okraj lepicí pásky trčel z cívky na několik milimetrů.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments