HomeZahradničeníÚroda, kterou vám budou závidět sousedé: nezapomeňte, která hnojiva mají angrešty rády

Úroda, kterou vám budou závidět sousedé: nezapomeňte, která hnojiva mají angrešty rády

Správné a pravidelné hnojení je pro rozvoj keře angreštu nezbytné.Pomáhá nejen k ochraně před chorobami a škůdci, ale také k dobré úrodě.UNIAN vám poradí, jak hnojit angrešt lidovými prostředky babičkovskou metodou.

Dříve jsme hovořili o tom, jak hnojit rybíz.

Čím hnojit angrešt na jaře pro dobrou úrodu – možnosti

Tato rostlina je nenáročná na péči, ale nutně potřebuje živiny.Angrešt hnojíme nejen proto, abychom sklidili hodně bobulí, ale také proto, abychom rostlině pomohli v boji proti hmyzu a chorobám.

Existuje osvědčená lidová metoda, než hnojit angrešt.Vezměte si:

 • Zakysaná smetana – 5 g.
 • syrovátka – 1 litr.
 • med – 1 polévková lžíce.
 • droždí – 10 gramů.
 • Všechny přísady je třeba smíchat a zředit vodou tak, abyste získali 10 litrů roztoku (plný kbelík).Nechte 7 dní kvasit a poté keř zalijte.

  Na jaře byste také měli použít organické hnojivo, například pod keře rozprostřít kompost nebo hnůj.Je důležité to udělat dříve, než se na keři otevřou pupeny.Druhé hnojení lze provést podle stejného principu, ale již v období květu – dvakrát v cyklu hnojení postačí dodat angreštu potřebnou porci užitečných látek.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments