HomeTipyUmyjte si byt a vyléčte vlasy: kde můžete použít aktivní uhlí

Umyjte si byt a vyléčte vlasy: kde můžete použít aktivní uhlí

Aktivní uhlí je levný prostředek, který lze koupit v každé lékárně.Mnoho lidí je zvyklých ho používat při žaludečních potížích, ale zkušené hospodyňky vědí, že v domácnosti se mění v zázračného pomocníka.UNIAN vám poradí, jak odstranit zápach z lednice pomocí aktivního uhlí a co dalšího s ním můžete dělat.

 • Aktivní uhlí od zápachu v lednici – nejlepší prostředek.
 • Jak správně používat aktivní uhlí od plísní.
 • Co si můžete vyrobit z aktivního uhlí, pokud potřebujete vyčistit vodu.
 • Lze aktivní uhlí aplikovat na obličej – účinná maska.
 • Jak používat aktivní uhlí na vlasy – doporučení.
 • Dříve jsme hovořili o tom, jak používat jedlou sodu v domácnosti a jak používat ocet při úklidu.

  Aktivní uhlí na zápach v chladničce je nejlepším prostředkem

  V lednici nebo kuchyňské skříňce se často vyskytuje nepříjemný zápach, kterého se nutně potřebujete zbavit.Aktivní uhlí vám v tom pomůže – stačí do chladničky nebo skříňky vložit misku s několika černými tabletami.Mimochodem, stejná metoda funguje i na ‚osvěžení‘ odpadkového koše nebo kočičího záchodku.

  Užitečný lifehack: Nepříjemný zápach z bot zmizí, když si do bot dáte aktivní uhlí v sáčku.Dělejte to každý večer a vaše turistické boty budou vždy vonět neutrálně, ne-li příjemně.

  Jak správně používat aktivní uhlí na plísně

  Plísně a houby se objevují v místech s vysokou vlhkostí – nejčastěji se jedná o koupelnu.Tento problém se týká i okenních rámů a parapetů a dřevěné uhlí výborně pohlcuje nejen pachy, ale i vlhkost.

  Abyste zabránili jeho vzniku, umístěte desky s dřevěným uhlím na místa, kde se hromadí vlhkost.Pokud se plíseň již objevila, nejprve zjistěte, jak plíseň v bytě odstranit, a poté použijte misky s dřevěným uhlím.

  Co lze vyrobit z aktivního uhlí, pokud potřebujete vyčistit vodu

  Filtrace vody je nezbytný proces, pokud pochybujete o kvalitě životodárné tekutiny.Dřevěné uhlí bohužel nedokáže ničit bakterie a viry, ale dokáže vodu vyčistit od různých organických látek, které jsou pro člověka nepotřebné.

  Domácí filtr si snadno vyrobíte:

 • Vezměte plastovou láhev a odřízněte její dno.
 • Udělej do korku několik otvorů.
 • Vložte tuto láhev do jiné láhve, ale hrdlem dolů.
 • Do láhve vložte kousek vyvařené gázy.
 • Nasypte drcené dřevěné uhlí do 1\3 objemu láhve.
 • Navrch položte další vrstvu gázy nebo látky.
 • Prvních několik litrů vody bude třeba vypustit – odstraníte tak přebytečné kousky dřevěného uhlí a veškerou další vodu můžete vypít.Takový filtr samozřejmě nelze nazvat důstojným konkurentem továrních zařízení, ale přesto zlepšuje kvalitu a chuť vody.

  Je možné aplikovat aktivní uhlí na obličej – účinná maska

  Pleťové masky s aktivním uhlím dokonale čistí pleť, rozjasňují ji a odstraňují černé tečky.Zázračný prostředek vás bude stát několik hřiven.Recept je jednoduchý:

 • Rozdrťte 2 tablety po 250 mg.
 • Zalijte 1 lžičkou teplé vody, promíchejte.
 • Přidejte trochu medu, cukru a šťávy z aloe.
 • Naneste směs na obličej, počkejte 20 minut a smyjte ji vlažnou vodou.Tuto masku můžete dělat maximálně dvakrát týdně – při pravidelném používání si všimnete, jak se pleť obličeje stala mnohem čistší.

  Jak používat aktivní uhlí na vlasy – doporučení

  Mnoho kadeřníků doporučuje používat aktivní uhlí pro péči o pokožku hlavy.Tablety rozemleté na prášek mají exfoliační účinek, dodávají objem a pomáhají zbavit se lupů.

  Můžete si vyrobit masku – tablety aktivního uhlí rozemelte na prášek, naneste malé množství na pokožku hlavy, nechte působit 10-15 minut a poté si vlasy umyjte jako obvykle.Vhodné je také přidat několik gramů aktivního uhlí přímo do šamponu – po čtrnácti dnech se vaše vlasy viditelně promění.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments