HomeTipyTyto rostliny odpuzují šváby: dejte si je domů a hmyz zmizí

Tyto rostliny odpuzují šváby: dejte si je domů a hmyz zmizí

Pokud jsou v bytě švábi, je neuvěřitelně obtížné tento hmyz dostat ven.Švábi terorizují obyvatele, i když udržují byt v dokonalé čistotě a používají agresivní přípravky.

Proti těmto škůdcům můžete bojovat pomocí přírodních prostředků – rostlin, jejichž zápach šváby odpuzuje.Samotné rostliny hmyz nezlikvidují, ale v kombinaci s dalšími metodami boje jsou velmi účinné.

 • Vavřínový list.
 • Pyrethrum.
 • Šanta kočičí.
 • Jedle.
 • Černý bez.
 • Vavřínový list

  Švábi nesnášejí zápach bobkového listu.Doporučuje se umístit listy koření na místa, kde se švábi často vyskytují – pod umyvadlo, na stoly, skříně, do blízkosti kuchyňských skříněk.Pro zvýraznění vůně rozdrťte bobkové listy v hmoždíři a tento prášek rozetřete po bytě.

  Pyrethrum

  Pyrethrum je květina, která se podobá kopretině s dlouhými okvětními lístky.Může mít bílou nebo růžovou barvu.Květina nejen odpuzuje hmyz, ale také poškozuje jeho nervovou soustavu.Kytice pyretry se aranžují po bytě.

  Kočičí tráva

  Vůni catnipu nemají rádi švábi, ale pro člověka je příjemná.Listy šanty kočičí rozsypte na místech, která navštěvuje hmyz.Pro silnější vůni lze mátu rozemlít v hmoždíři.

  Černý bez

  Další květinou, která je smrtelným nepřítelem švábů, je buřinka.Je to divoká květina, kterou snadno najdete na poli.V chladném období si můžete květy skřípiny koupit v lékárně.Proti švábům můžete rozprostřít samotné květy po domě nebo ošetřit povrchy odvarem z violky.

  Černý bez

  Větve a listy černého bezu jsou pro šváby jedovaté.Zvláště účinný je červený černý bez.Části rostliny položte na místa, kde se škůdci často vyskytují.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments