HomeTipyTuto položku je rozhodně třeba na jaře vyčistit: mnoho lidí ji přehlíží

Tuto položku je rozhodně třeba na jaře vyčistit: mnoho lidí ji přehlíží

S nástupem jara a příchodem tepla je generální úklid domácnosti nutností, včetně vyčištění všech koberců, které máte ve svém bydlišti.Proč je to důležité a jak vyčistit koberec, aniž byste ho museli doma sundávat z podlahy – to vám prozradíme v materiálu.

Již dříve jsme psali o tom, jak se provádí čištění se sekretem, a popsali jsme lyfhak, který vám pomůže zbavit se zápachu z vysavače.

Proč by se měl koberec čistit na jaře – důležité pro domácnost

Koberec, který pokrývá podlahu ve vaší domácnosti, vyžaduje důkladné a pečlivé vyčištění ihned po skončení zimy.Důvodů pro toto čištění je hned několik:

 • Během zimního období se na koberci hromadí velké množství nečistot a prachu, a to i z nečištěné obuvi.
 • Koberce jsou jedním z hlavních zdrojů nežádoucích a nepříliš příjemných pachů v domě.Jejich čištění proto osvěží místnost.
 • Kvalitní a hloubkové čištění koberců přispěje k jejich delší životnosti.
 • Nezapomeňte, že nevyčištěné koberce mohou způsobit vážné zdravotní problémy, včetně silných alergií, pokud se na nich nahromadilo velké množství nečistot a prachu.Z tohoto důvodu je jejich čištění v domácnosti mimořádně důležité.

  Jak vyčistit koberec na podlaze v domácnosti – nejlepší způsob

  Abyste mohli provést kvalitní jarní úklid v domácnosti, je třeba se ujistit, že víte, jak vyčistit koberec doma suchým způsobem.Koneckonců jednoduchá práce s vysavačem nebo smetákem zde nebude stačit.

  Účinným a jednoduchým prostředkem je směs soli a jedlé sody ve stejném poměru.Připravenou práškovou směs hojně nasypte na znečištěná místa nebo na celý koberec.Pokud má koberec dlouhý vlas, doporučuje se látku do přípravku vetřít dlaní nebo měkkým kartáčem, který by měl být suchý.Poté je nutné počkat 30-40 minut, dokud se nečistoty nenasytí látkou na čištění.Poté je třeba směs z koberce smést koštětem nebo vysát.Vše – nyní víte, jak rychle a účinně vyčistit světlý koberec v domácnosti.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments