HomeTipyTrháte víčka od lahví? Ministerstvo komentuje

Trháte víčka od lahví? Ministerstvo komentuje

Od 1. července 2024 musí být všechna plastová víčka připevněna k láhvi nebo kartonu z výroby. Změna vzbuzuje u zákazníků mnoho emocí a pro výrobce znamená další náklady. A co fundraising na charitu? Co dělat, když omylem odtrhneme uzávěr z láhve? Vystoupilo ministerstvo klimatu a životního prostředí.

 

Od července 2024 musí být všechny plastové uzávěry v Evropské unii továrně připevněny k nápojovému obalu – láhvi nebo kartonu. Zákon zavádějící SUP směrnici (nazývanou také Směrnice o plastech) v Polsku již podepsal prezident.

Odtrháváte plastové uzávěry? Resort komentuje

Proč byste neměli sundávat uzávěry lahví? Co dělat, když víčko odtrhneme? „Před vyhozením do koše (žlutého kontejneru) je třeba láhev nejprve rozdrtit a omylem utržený uzávěr nasadit zpět na prázdnou láhev,“ radí ministerstvo klimatu a životního prostředí v odpovědi zaslané Portál Interia Biznes.

Proč budou uzávěry připevněny k lahvím? No, nepřipojená matice se nesmí recyklovat. Jeho malá velikost znamená, že mnoho strojů na třídění odpadu jej nedokáže detekovat.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments