HomeZahradničeníTakovou úrodu jste ještě neměli: rychlý trik pro krmení zelí na konci...

Takovou úrodu jste ještě neměli: rychlý trik pro krmení zelí na konci srpna

Mnoho zahrádkářů se mylně domnívá, že zelí je třeba přikrmovat pouze na jaře.Abyste však získali dobrou úrodu, vyplatí se o něj pečovat i na konci léta.Čím krmit zelí na konci srpna – přečtěte si v materiálu.

Čím krmit pozdní zelí – rady odborníků

Chcete-li sklízet velké a silné zelí, musíte zelí přikrmovat zejména v srpnu, říkají odborníci.Radí užívat kompost, který se velmi snadno aplikuje:

 • Pod každý klas dejte trochu kompostu.
 • zalévejte je.
 • Odborníci upozorňují, že po provedení takového krmení alespoň jednou bude zelí skladováno velmi dlouho a nebude hnít.

  Další věcí, kterou lze v srpnu zelí přihnojit, je vhodné hnojivo zakoupené v obchodě.Agronomové však radí snížit dávkování: 2 gramy hnojiva na 10 litrů vody.Přestávka mezi těmito hnojeními by měla být dva týdny.

  Čím krmit zelí v srpnu – účinný prostředek

  Nejúspěšnějším řešením, čím hnojit zelí v srpnu, bude příprava roztoku na bázi síranu draselného a superfosfátu.Na kbelík teplé vody bude potřeba 1 polévková lžíce.každé složky.Voda tato směs zeleninové kultury by měla být napojena pod kořenem.Toto hnojivo zvýší hustotu a šťavnatost bobů.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments