HomeTipyStrčte balónek do záchodové mísy: výsledek vás ohromí

Strčte balónek do záchodové mísy: výsledek vás ohromí

Močový kámen, vrstvy rzi a vodního kamene jsou nepříjemné nálezy, které se při čištění často nacházejí v těžko přístupných místech toalety.Zkušené hospodyňky vědí, jak vyčistit okraj záchodové mísy od zažloutnutí a dalších nečistot pomocí neobvyklé metody.

Co se nejčastěji hromadí pod okrajem záchodové mísy – seznam

Výrobci sanitární keramiky a hospodyňky, které ji pak myjí, tvrdí, že na záchodové míse se často vyskytují tři druhy nečistot:

 • močový kámen.
 • vápenaté usazeniny.
 • rez.
 • Tyto usazeniny jsou nejprve viditelné jako tenký žlutý nebo bílý film, ale pak, pokud se neumyje, takovýto nepříjemný materiál ztvrdne a stane se vážným problémem.Jde o to, že taková špína má ve svém složení obrovské množství patogenních bakterií.Dotykem těla zůstává ‚nákaza‘ na těle a nakonec způsobuje alergie nebo onemocnění močopohlavních orgánů.

  Močový kámen, vodní kámen nebo rez navíc rychle znehodnotí záchodovou mísu – začne protékat, zapáchat a praská.Proto je nutné neprodleně zjistit, čím vyčistit vnitřní část záchodové mísy.

  Jak vyčistit záchodovou mísu od rzi a vodního kamene pomocí balónku

  Existuje nestandardní způsob, jak vyčistit koleno záchodové mísy od kamene a zároveň a dosáhnout vzorné čistoty pod okrajem.K tomu budete potřebovat:

 • Nafukovací balónek.
 • lano.
 • lepicí páska.
 • ocet – 400 ml.
 • prostředek na mytí nádobí – 1 polévková lžíce.
 • Vezměte hlubokou nádobu, v ní smíchejte všechny tekuté přísady.K balónku přivažte provázek a přilepte kousek pásky (ne větší než 2-3 cm).Zasuňte kuličku do záchodové mísy tak, aby byla jako zátka v odtoku a provázek zůstal mimo vodovodní potrubí.

  Nalijte připravený roztok do záchodu a navrch nalijte teplou vodu (měla by sahat až po okraj).Zavřete víko záchodové mísy a nechte ji 3-4 hodiny stát.Po uplynutí této doby toaletu důkladně vyčistěte kartáčem, aniž byste vyndávali balónek.Až budete hotovi, propíchněte balónek jehlou v místě, kde je přilepená lepicí páska.Tím zajistíte, aby se balónek vypustil v klidu a bez mýdlového ohňostroje.Vyjměte jej ze záchodové mísy a stiskněte tlačítko splachování, abyste spláchli zbytky mycího prostředku.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments