HomeTipyStojan v troubě se třpytí: trik pro rychlé výsledky

Stojan v troubě se třpytí: trik pro rychlé výsledky

Každý umí vytřít podlahu a utřít prach, ale ne každý ví, jak udržet troubu čistou.Při pomyšlení, jak odstranit rez z roštu trouby, se můžete otřást, ale neděste se.Tajemství, jak vyčistit rošt trouby, je totiž velmi jednoduché.

 • Jak odstranit rez z roštu trouby pomocí kyseliny citronové.
 • Jak vyčistit rošt trouby od mastnoty – vezměte jedlou sodu.
 • Jak snadno a rychle vyčistit troubu pomocí brambor.
 • Jak vyčistit rošt od sazí – použijte kečup.
 • Jak vyčistit rošt trouby pomocí jedlé sody.
 • Jak odstranit rez z roštu trouby pomocí kyseliny citronové

  První metoda vás překvapí svou jednoduchostí.Kyselina citronová je téměř v každé kuchyni, ale i s ní si někteří lidé stále lámou hlavu, jak vyčistit rošt od sazí.Přitom řešení máte doslova před nosem! Nasypte sáček kyseliny citronové do sklenice vody a zamíchejte.Vzniklou směsí potřete všechny saze a mastnotu na roštu trouby.Poté počkejte asi hodinu a kyselinu můžete z roštu smýt.Budete překvapeni, ale takový roztok opravdu pomáhá vypořádat se s nečistotami.

  Jak vyčistit rošt trouby od mastnoty – vezměte si jedlou sodu

  Druhý způsob je stejně snadný.Smíchejte jedlou sodu s vodou tak, aby směs připomínala hustou kaši.Poté ji naneste na rezavá a mastnotou potřísněná místa roštu.Počkejte asi 30-40 minut a můžete ji smýt.Tento roztok lze aplikovat několikrát, a pokud rošt nezůstane poškrábaný, lze jej dodatečně ošetřit kovovou houbičkou.

  Jak snadno a rychle vyčistit troubu pomocí brambor

  Pro třetí metodu budete potřebovat o něco více ingrediencí:

 • Trochu soli.
 • Kousek mýdla na praní.
 • jednu syrovou bramboru.
 • Rozkrojte ji napůl a plochou část brambory potřete solí nebo kouskem mýdla.

  Poté použijte polovinu brambory jako flanel a potřete s ní rez a nečistoty.Sůl bude reagovat se škrobem a účinně vydrhne i zaschlou mastnotu.

  Čím smýt saze z roštu – použijte kečup

  Čtvrtý způsob se zdá být poněkud zvláštní.Nicméně kečup vám skutečně může při čištění roštu pomoci.Stačí jím potřít rezavá a mastná místa a nechat rošt 30 minut působit.Poté stačí kečup opláchnout a uvidíte, že po tuku nezůstane ani stopa.

  Jak vyčistit rošt trouby pomocí jedlé sody

  A pokud nechcete rošt potírat kečupem nebo nemáte doma kyselinu citronovou, pomůže vám obyčejná soda, například Sprite nebo Coca-Cola.Tyto nápoje obsahují kyselinu ortofosforečnou, která účinně bojuje proti mastnotě a rzi.Vyjměte stojan z trouby a najděte pro něj mísu nebo kbelík.Poté ho polijte nápojem a nechte ho tam jeden den, poté jednoduše opláchněte zbylé nečistoty a užívejte si čistého grilu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments