HomeTipyStaré bramborové klíčky nevyhazujte: chytré hospodyňky pro ně vymyslely užitečné využití

Staré bramborové klíčky nevyhazujte: chytré hospodyňky pro ně vymyslely užitečné využití

Jaro je obdobím probouzení přírody, kdy vše kolem vás ožívá a kvete Pro zahrádkáře a zahrádkáře je to výjimečný čas, kdy můžete využít neocenitelné dary, které nám příroda sama nabízí.

Jedním z takových dárků jsou staré bramborové klíčky, které mnozí považují za problém, ale které jsou skutečným pokladem Postupujte podle těchto jednoduchých pokynů a můžete je proměnit v účinné přírodní hnojivo pro vaše rostliny.

KROK 1 : Sesbírejte klíčky starých hlíz brambor Čím více, tím lépe je důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.

KROK 2 : 250 gramů klíčků dejte do nádoby a zalijte dvěma litry čisté vody a nechte přes noc vylouhovat na teplém místě.

KROK 3 : Ráno budete mít zakalenou, mírně mastnou tekutinu. Přeceďte ji přes jemné síto nebo plátýnko, abyste odstranili pevné látky.

KROK 4 : Nálev nařeďte vodou v poměru 1 díl nálevu k 6 dílům vody. Tímto způsobem získáte optimální obsah živin pro rostliny.

KROK 5 : Rostliny krmte naředěným nálevem maximálně jednou týdně, zalévejte pod kořen, dávejte pozor, aby se nedostal na listy a stonky.

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů můžete staré výhonky brambor proměnit v cenné organické hnojivo bohaté na růstové hormony a živiny Vaše rostliny budou silné a zdravé a vaše sklizeň bude bohatá a chutná!

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments