HomeTipyStalo se známým, které je zdravější víno nebo pivo

Stalo se známým, které je zdravější víno nebo pivo

O tom, zda je zdravější víno nebo pivo, se vedou dlouholeté diskuse a záleží především na preferencích jednotlivce.

Často si lidé kladou otázku – co je lepší pít při dietě víno nebo pivo.Kalorie jsou obsaženy v samotném etylalkoholu a v cukrech, díky nimž je nápoj chutný.Půl litru piva obsahuje 180 kalorií – o 50 % více než malá sklenička vína.Dost na to, abyste ztloustli, pokud ho budete pít pořád.Závěr tedy zní, že pivo je pro postavu škodlivější než víno.

Ale odpověď na otázku, co je škodlivější červené víno nebo pivo, je zřejmější.Předpokládá se, že sklenka vína denně pomáhá omlazovat organismus a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, vysokého krevního tlaku a cukrovky.

Milovníci vína by však měli vědět, co se stane, když vypijí láhev vína.Konzumace vína v takových dávkách vede ke zvýšení krevního tlaku, vyvolává metabolické změny – procesy spalování tuků v těle se mohou zastavit na 6-9 hodin.Během této doby tělo není schopno spalovat tukové zásoby, ale je připraveno je zvýšit, protože tělo vždy nejprve spálí alkohol.

Kromě toho byste měli vzít v úvahu, že po láhvi vína se může objevit alergická reakce, zarudnutí očí a dokonce i potíže s dýcháním.A navíc – láhev vína může snadno vést ke špatnému spánku.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments