HomeTipyŠpanělští slimáci ničí úrodu: jak se nebezpečných škůdců zbavit

Španělští slimáci ničí úrodu: jak se nebezpečných škůdců zbavit

Na Ukrajině se objevuje stále více španělských slimáků, kteří mohou vážně poškodit úrodu.Tito slimáci jsou uznáváni jako jedni z nejhorších škůdců v Evropě.Ničí veškeré rostliny a velmi rychle se množí.UNIAN vám prozradí, jak jsou tito hmyzáci nebezpeční a jak se jich na zeleninové zahradě zbavit.

 • Španělští slimáci: kde žijí a jak jsou nebezpeční.
 • Jak odstranit španělské slimáky chemickými prostředky.
 • Další metody hubení slimáků.
 • Nejen španělští slimáci si rádi pochutnávají na ukrajinském ovoci a zelenině.Dříve UNIAN psal, čím ošetřit zeleninovou zahradu před škůdci.

  Španělští slimáci: kde žijí a čím jsou nebezpeční

  Španělští slimáci jsou dlouhý hmyz červené nebo hnědé barvy.Snadno je poznáme podle pruhů na těle a hladké hlavy.Tento hmyz je aktivní v noci, ale za deštivého a zamračeného počasí ho lze pozorovat i ve dne.Dávají přednost vlhkým a stinným místům.

  Španělští slimáci jsou nebezpeční, protože požírají prakticky všechny rostliny zeleniny – okurky, brambory, mrkev, rajčata, zelí a další.Vyhrabávají díry v listech a plody požírají celé.Slimáci mají rádi také květiny.

  Slimáci španělští, jak se vyndavají / foto ua.depositphotos.com.

  Jak vyndat španělské slimáky pomocí chemických prostředků

  Chemické prostředky by měly být použity pouze v případě, že jiné metody selhaly nebo pokud je zasažená oblast příliš velká.Chemikálie jsou škodlivé nejen pro slimáky, ale také pro lidi a samotnou plodinu.

  Pokud jste zvolili chemickou metodu ochrany, doporučujeme zakoupit přípravek obsahující metaldehyd, látku, která je účinná proti slimákům.Přípravek se roztírá na zem v ochranných rukavicích.Při dešti se účinnost snižuje a ošetření bude nutné po dešti opakovat.

  Metaldehyd je pro člověka a ostatní teplokrevné živočichy toxický.Po chemickém ošetření zeleninové zahrady od slimáků nenavštěvujte místo alespoň 2 týdny, nepouštějte na něj domácí zvířata a děti.Během těchto 2 týdnů se rostliny pěstované na pozemku nesmí konzumovat.

  Další metody boje proti slimákům

  Slimáky lze regulovat bez použití toxických léčiv.Uvádíme několik bezpečných metod kontroly tohoto škůdce.

 • Vyrobte si past na slimáky.Tento hmyz miluje vůni kvasnic.Rozmístěte po okolí poloviny lahví naplněných pivem, medem a kvasnicemi.Slimáci vlezou do pasti a utopí se v pivu.Návnadu můžete také vyrobit ze zbytků rostlin a slimáky sbírat ručně.
 • Použijte přírodní odpuzovače škůdců – vápno, dřevěný popel, popel, hořčičný prášek.Několik prostředků lze kombinovat.Jsou účinné nejen proti slimákům, ale také zúrodňují půdu na pozemku.Upozorňujeme, že na plochách s bobulovinami nelze ošetřovat vápnem.
 • Neposypávejte půdu solí! Sůl je proti slimákům neúčinná a rozhodně je zabíjí hůře než bota.Sůl způsobuje, že půda na pozemku je zasolená a nevhodná pro růst rostlin.
 • Pokud slimáky na pozemku spatříte, odchytávejte je ručně.Tento způsob regulace se ukázal jako velmi účinný.Provádějte tak v ochranných rukavicích.Poté hmyz jednoduše zničte mechanicky.
 • Z místa, kde slimáci žijí, odstraňte odpadky, tlející zbytky rostlin, prkna a dřevo a pravidelně odstraňujte plevel.
 • Pravidelně překopávejte vrchní vrstvu půdy.A v polovině podzimu celou půdu prohlubte.
 • Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments