HomeTipySmyje mastnotu a špínu za 5 minut: lifehack čím čistit houbičku na...

Smyje mastnotu a špínu za 5 minut: lifehack čím čistit houbičku na nádobí

Kuchyňské houbičky lze používat neomezeně dlouho, pokud plní svou funkci.Mnoho hospodyněk, když si uvědomí, že houbička dosloužila, ji vyhodí do koše, protože nevědí, jak houbičku umýt, aby byla jako nová.UNIAN se s vámi podělí o rychlou a účinnou metodu.

Jak vyprat houbičku na nádobí – účinný způsob

Každá hospodyňka by měla zjistit, jak odmastit houbičku a snadno ji vyčistit od mastnoty, špíny a dokonce i těsta.Takové znalosti vám pomohou používat kuchyňské houbičky déle, místo abyste je vyhodili.Jednak ušetří peníze, jednak získá užitečnou dovednost.

Nezapomeňte, jak dezinfikovat houbičky na mytí nádobí:

 • Vezměte hlubokou nádobu, nalijte do ní 2 šálky horké vody.
 • Přisypte 2 lžíce soli.
 • Ponořte houbu do roztoku a nechte ji přes noc působit.
 • Ráno stačí kuchyňský flanel důkladně opláchnout pod proudem čisté vody a pak ho můžete bez obav používat k určenému účelu.

  Druhý šikovný trik je vhodný pro ty, kteří mají bělidlo nebo jakékoliv jiné bělidlo.V tomto případě je třeba rozpustit 1 šálek bělidla ve 4 litrech horké vody.Houbičku nechte ve směsi 10-15 minut a poté ji ‚vyperte‘ v čisté vodě, dokud nezmizí všechny nečistoty.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments