HomeZahradničeníSladké jako med: 6 nejlepších odrůd třešní na Ukrajině

Sladké jako med: 6 nejlepších odrůd třešní na Ukrajině

Šťavnaté, sladké a neuvěřitelně užitečné třešně budou ozdobou každé zahrady.Tak, aby strom dal stabilní dobrý výnos a nebál se nemocí, vyberte odrůdu s dobrými recenzemi zahradníků.UNIAN jmenoval odrůdy třešní, které jsou dobře hodnoceny zahradníky.Pro lepší sklizeň se doporučuje zasadit 2-3 třešňové sazenice vedle sebe, aby se navzájem opylovaly.

 • XXL.
 • Černý Melitopol.
 • Černý kníže.
 • Drogana žlutá.
 • Usedlost.
 • Rosovinka brzy.
 • Dříve jsme si psali, jaké stromy na dače vysadit, aby péče o ně byla minimální.V seznamu nenáročných stromů jsou i třešně.

  XXL

  Černá pyramidální třešeň XXL má velmi vysoký výnos.Strom dorůstá výšky 2,5 metru.Větve doslova praskají množstvím bobulí.Odrůda je odolná vůči chorobám a mrazu.Plody jsou velké, velmi sladké a šťavnaté, vhodné pro výrobu vína.Třešně této odrůdy jsou samosprašné a nevyžadují řez.

  Dachnikov o této odrůdě hovoří takto: ‚Třešně jsou velmi kvalitní:

  Velmi dobrá odrůda, třešně jsou prostě obrovské.Strom roste nízko, snadno se sbírají plody.V prvních letech byla sazenice přivázána k opoře.

  Černá melitopolská

  Slavná melitopolská třešeň si podmanila všechny Ukrajince.Odrůda je neuvěřitelně produktivní a má vynikající imunitu.Bobule jsou velmi šťavnaté a středně sladké, s příjemnou svěží kyselinkou.Plody této odrůdy jsou velmi silné, nepraskají a nehnijí, dlouho se skladují a dobře snášejí přepravu.Nevýhodou této odrůdy je, že strom roste velmi vysoko (až 6 m) a jeho sklizeň není příliš pohodlná.

  Takto hovoří zahrádkáři o třešni Melitopol:

  Dobrá třešeň s vysokými výnosy.Plodí 6-7 let po výsadbě.Netrpí moniliózou.

  Černý princ

  Velmi produktivní odrůda třešně – z jednoho stromu lze nasbírat 30 kilogramů plodů.Odrůda je odolná vůči chorobám.Plody jsou velmi velké a sladké, téměř černé barvy.Strom může dosáhnout výšky až 3 metry.Tato třešeň kvete začátkem května a plodí téměř do podzimu.

  Drogana žlutá

  Velmi mrazuvzdorná odrůda žluté třešně, kterou lze pěstovat i v nejsevernějších oblastech.Dobře snáší i sucho.Kvete pozdě, díky čemuž nikdy nepodléhá mrazům.Plody jsou velké a sladké, ale ne křehké.

  Domácnost

  Tato třešeň je u chalupářů ceněna pro svou samosprašnost, tj. opyluje se sama.Strom je stabilní a každoročně plodící, snadno snáší sucho a dlouhé deště, málokdy onemocní.Bobule jsou sladké a velmi šťavnaté, nepraskají a nejsou napadeny plísní.Odrůda roste i na chudých půdách.Po skončení kvetení se doporučuje ošetřit stromek proti třešňové mušce, protože tento škůdce má tuto odrůdu velmi rád.

  Zde je jedna z recenzí této odrůdy:

  Jediná třešeň, která zakořenila na našem pozemku se špatnou půdou.Bobule nepraskají a dostatečně dlouho nepřezrávají.Letos třešně plodily velmi hojně.

  Rosolovinka raná

  Tato odrůda je vhodná pro dachaře, kteří nemají možnost nebo čas pravidelně pečovat o zahradu.Rozovinka nenáročná na půdní a povětrnostní podmínky.Je odolná vůči špatnému počasí a houbovým chorobám.Plodí velmi brzy a má šťavnaté sladké plody.Pro dobrou úrodu by měla být třešeň Rosovinka vysazena vedle jiných třešní.Po sklizni bobule velmi dlouho leží a jsou vhodné ke konzervování.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments