HomeZahradničeníSklizeň potěší: co zasadit vedle hroznů, abyste sklidili dostatek bobulí

Sklizeň potěší: co zasadit vedle hroznů, abyste sklidili dostatek bobulí

Správné ‚sousedství‘ hroznů s jinými plodinami může i z nevýrazné odrůdy udělat královskou.Některé rostliny mají pozitivní vliv na zdravotní stav a výnos bobulí.Jiné jsou však považovány za neslučitelné s hrozny, protože je mohou ničit nebo samy chřadnout.UNIAN řekl, co vysadit vedle vinné révy na pozemku, aby jí to vyhovovalo.

Přečtěte si také, čím na jaře krmit hrozny, aby byla úroda spokojená.

Co vysadit vedle hroznů

Hrozny se často vysazují do záhonu nebo ke zdi domu, proto je vhodné vedle nich vysadit květiny.Uvažuje se o dobrých ‚kvetoucích‘ sousedech pro kulturu:

 • vlaštovičník.
 • astry.
 • floxy.
 • macešky.
 • vojtěška.
 • Zapomnělky.
 • hyacint.
 • mák.
 • Růže si vedle vinné révy velmi dobře rozumí.Tyto rostliny mají společné choroby, přičemž růže vykazuje příznaky onemocnění dříve.Díky tomuto sousedství budete moci s předstihem zjistit, že hrozny brzy onemocní, a včas je ošetřit.

  Ze zeleniny jsou za nejlepší sousedy vinné révy považovány hrách a fazole, protože obohacují půdu o dusík užitečný pro vinnou révu.

  V blízkosti vinné révy lze pěstovat také česnek a cibuli.Jejich vůně odpuzuje škůdce rostlin.Zahradníci si všimli, že v takovém sousedství jsou bobule hroznů sladší.

  Zelené rostliny: hořčice, mangold, špenát, šťovík, kopr a hlávkový salát si vedle hroznů dobře rozumí.Takové sousedství zajistí dobré výnosy obou plodin.

  Rajčata, červenou řepu, ředkvičky a okurky lze také vysadit vedle vinné révy, ale pouze v případě, že je rostlina dostatečně zralá a vysoká.V opačném případě by stín této zeleniny zastínil trsy.

  Mnozí chalupáři si všimli, že hrozny dávají velmi bohatou úrodu, pokud jsou v jejich blízkosti vysázeny obiloviny, jako je pšenice, žito a oves.

  Co by se nemělo vysazovat vedle vinné révy

  Za špatné sousedy plodin na záhonu se považují primulky, háje, gypsophily, plaménky, hvozdíky.

  V blízkosti vinice s vinnou révou byste neměli vysazovat kukuřici a slunečnice, jinak budou stínit hrozny.

  Papriky, brambory, celer a lilek jsou považovány za špatné sousedy vinné révy.Tato zelenina nedá dobrou úrodu, pokud je vysazena v blízkosti vinice.

  Nedoporučuje se také vysazovat jahody a jahodníky v blízkosti vinné révy.Samo o sobě takové sousedství není pro rostliny škodlivé, ale v tomto případě bude obtížné ošetřit kulturu před škůdci.Pesticidy používané k ošetření hroznů se dostanou na jahody.Pokud však v létě nebudete révu stříkat, je toto sousedství přijatelné.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments