HomeTipySkleněná víčka od mastnoty vymyje jednoduchý prostředek: namočte je na 15 minut

Skleněná víčka od mastnoty vymyje jednoduchý prostředek: namočte je na 15 minut

Aby se na skleněných poklicích hrnců a pánví nehromadily saze a mastnota, měli byste je po každém použití umýt.Pokud se však na pánvi již nečistoty nahromadily, můžete je odstranit pomocí improvizovaných prostředků.

Poklice čistěte ve dvou fázích: nejprve je namočte do směsi rozpouštějící mastnotu a poté poklici otřete tuhou houbou nebo starým zubním kartáčkem.

Jak čistit skleněná víčka pomocí pracího mýdla a jedlé sody

Soda a prací mýdlo obsahují hodně louhu, který dobře koroduje mastnotu.Nejprve víčka vložte do velkého hrnce nebo železné pánve a naplňte je vodou.Postavte na oheň.Do vody přidejte 5 lžic jedlé sody, 1 lžíci nastrouhaného mýdla a 3 lžíce octa.Vařte 15 minut.Poté víko otřete železnou houbičkou.

Jak vyčistit víko pánve pomocí prostředku na mytí nádobí

Zkušené hospodyňky smývají škváru a mastnotu z pokliček pomocí prostředku na mytí nádobí, vařící vody a jedlé sody (lze ji nahradit jedlou sodou).K tomu si připravte velkou nádobu, do které se víčka vejdou.Do vroucí vody nasypte 5 lžic jedlé sody a přilijte 100 g prostředku na mytí nádobí.Do této směsi vložte víčka na 1 hodinu.Poté lze zbytky mastnoty snadno odstranit železnou houbičkou.

Jak vyčistit skleněný hrnec pomocí peroxidu vodíku

Naplňte víko z jedné strany peroxidem vodíku a nechte ho 10 minut působit.Poté ji otočte na druhou stranu a peroxid znovu nalijte.Těžko přístupná místa otřete vatou namočenou v peroxidu.Poté otřete skleněný kryt houbičkou a opláchněte pod tekoucí vodou.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments