Home Tipy Šedé a bez špíny: snadný způsob, jak vrátit ponožkám bělost

Šedé a bez špíny: snadný způsob, jak vrátit ponožkám bělost

0

Čisté a sněhobílé ponožky jsou nezbytnou součástí bezchybného vzhledu.Časem však mohou ztratit svůj jas a stát se nevzhlednými.Nezoufejte! Existuje několik účinných metod, jak ponožky opět učinit bílými.

Jak vybělit ponožky doma – použijte improvizované prostředky

Nejprve si ujasněme, jak správně namočit bílé ponožky.Bavlněné ponožky lze namočit do vroucí vody a dokonce je i vyvařit.Pokud ponožky se syntetikou, pak se řiďte informacemi na etiketě.Pokud jde o vlněné ponožky, je důležité prát je pouze v teplé vodě.

Poradíme vám, jak prát bílé ponožky s jedlou sodou a octem:

 • Připravte si roztok horké vody, jedlé sody a malého množství obyčejného stolního octa.
 • Do tohoto roztoku vložte ponožky.
 • Nechte je několik hodin namočené.
 • Poté je omyjte v teplé mýdlové vodě.
 • Soda pomůže zbavit se skvrn a nepříjemných pachů, zatímco ocet navrátí ponožkám jejich původní bělost.

  Často se lidé setkávají s otázkou, jak vyprat bílé ponožky z černých podrážek.Pro začátek se doporučuje odstranit hrubé nečistoty kartáčem.Poté smíchejte prací prostředek na bílé tkaniny s horkou vodou a ponožky v tomto roztoku namočte na 30-60 minut.Poté ponožky vyperte v pračce nebo ručně s přidáním běžného pracího prostředku nebo mýdla na praní.

  Zde je tip, jak prát bílé ponožky s kyselinou citronovou.Roztok vytvoříte smícháním kyseliny citronové s vodou.Poté ponožky do tohoto roztoku na několik hodin namočte.Kyselina citronová pomůže odstranit skvrny a obnovit bělost ponožek.Po namočení ponožky vyperte ručně nebo v pračce.

  Jak vybělit bílé ponožky vyvařením – použijte mikrovlnnou troubu

  Jedním ze spolehlivých způsobů, jak vrátit ponožkám jejich bílou barvu, je vyvařit je.V 21. století však už nikdo vařečku na sporák nepostaví – hospodyňky používají moderní technologie.

  Jednoduchý způsob, jak vybělit ponožky v mikrovlnné troubě.

  Vezměte ponožky, vložte je do misky s vodou a přidejte trochu pracího prostředku na bílé tkaniny.Misku s ponožkami vložte na několik minut do mikrovlnné trouby.Zapněte mikrovlnnou troubu na střední nebo nízký výkon a vařte je asi 10 minut.Jakmile jsou dostatečně bílé, vyjměte je a vyperte obvyklým způsobem.

  Nyní máte několik jedinečných způsobů, jak vyprat ponožky od usazených nečistot.Vyberte si ten, který vám nejvíce vyhovuje, a kdykoli si vychutnejte jejich svěžest a jas!

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version