HomeTipyRošty trouby se snadno čistí: vyzkoušejte tento jednoduchý způsob čištění

Rošty trouby se snadno čistí: vyzkoušejte tento jednoduchý způsob čištění

Čištění trouby a zejména roštů, na kterých jsou umístěny pečicí papíry, je pro majitele domů často skutečným problémem.

V této publikaci popisujeme metodu, která pomáhá tento úkol snadno zvládnout. K tomu používáme speciální utěrky na prádlo, které při praní shromažďují nečistoty. Lze je zakoupit na internetu ve velkých obchodech.

KROK 1 : Nejprve si musíte koupit krabici těchto ubrousků, pokud jste je ještě nepoužívali. Jedná se o velmi užitečný produkt v domácnosti.

KROK 2 : Pokud chcete vyčistit rošty sporáku nebo trouby, položte na dno vany 6-8 utěrek, rošty na ně položte a zcela je naplňte horkou vodou. Utěrky mají antistatický účinek pomáhá změkčit mastnotu a jiné zbytky jídla.

KROK 3 : Přidejte do vody několik kapek prostředku na mytí nádobí, aby se účinek zvýšil. Poté nechte mřížky ve vodě několik hodin nebo nejlépe přes noc.

4. KROK: Ráno vyndejte rošty a otřete je stejnými utěrkami, které byly ve vodě, uvidíte, kolik nečistot se z roštů snese.

KROK 5 : Chcete-li finální lesk a lesk, můžete použít houbičku na nádobí nebo kartáč a celou plochu roštů znovu otřít.

Je důležité pamatovat na to, že pokud jsou rošty rezavé, nesmíte je do vany dávat, protože jinak je třeba vanu také vyčistit V tomto případě je lepší použít vanu nebo jinou nádobu , rošty trouby snadno očistíte od těch nejodolnějších nečistot bez velké námahy vaši neocenitelní pomocníci v boji s jednou z nejnepříjemnějších domácích prací!

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments