HomeTipyPytle na odpadky v obchodech naléhavě: existuje úspornější varianta

Pytle na odpadky v obchodech naléhavě: existuje úspornější varianta

Souhlasíte s tím, že téměř každý z nás si při návratu domů ze supermarketu s sebou nese nejen potraviny, ale také tašky.A ouha, co s nimi? Někteří je používají jako pytle na odpadky, někteří je ukládají do skříní a někteří je hned vyhazují a zapomínají, že za ně předtím zaplatili.

UNIAN radí, jak vyměnit sáčky v obchodech.

Čím lze nahradit plnicí sáčky – tři nejlepší možnosti

Musíte za sáček v obchodě platit, když ho nakonec stejně vyhodíte? Je to řečnická otázka.Existuje však východisko z této situace, takže byste se neměli rozčilovat při pomyšlení na zbytečně vyhozené peníze.

 • Ekologické sáčky.
 • Lepší alternativou k plastům jsou malé ekobrašny ze síťoviny.Jejich hlavní výhoda nespočívá ani tak v úspoře peněz, ale v tom, že je lze použít vícekrát.Netrhají se a dobře se perou, takže je to ideální věc, kterou lze sáčky nahradit.

 • Řemeslné tašky.
 • Kraftové tašky jsou něčím, co vám místo plastových tašek pomůže bezpečně přenést nákup domů.Jedinou nevýhodou je, že se většinou vyrábějí bez držadel, takže budete muset tašku držet oběma rukama.Také pokud nevíte, jestli si tašku můžete koupit v obchodě, rovnou říkáme, že ne.Většina supermarketů kraftové sáčky neprodává, s výjimkou oddělení pro kuchaře.Proto je lepší se jimi předem zásobit.

 • Potravinový film.
 • Potravinová fólie je něco, čím můžete nahradit obaly.Navíc je to skvělý způsob, jak si koupit maso bez obalu.Kromě toho je potravinová fólie ve srovnání s cenou sáčků mnohem levnější a vydrží déle.

  Celkově lze říci, že používáním ekologických sáčků, kraftových sáčků nebo potravinové fólie můžete dobře ušetřit na desítkách zbytečných plastových sáčků.A hlavně nebudete narušovat ekologické prostředí.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments