HomeTipyPsychologové poskytli několik tipů, jak si rychle zvýšit sebevědomí

Psychologové poskytli několik tipů, jak si rychle zvýšit sebevědomí

Na světě je mnoho lidí, kteří mají opravdu nízké sebevědomí.A to kvůli traumatům z dětství, lidem, kteří mohli otřást vaším sebevědomím, šikaně ve škole a dalším okolnostem.Nejistota si s vámi však krutě zahrává.Brání vám stát se skutečně šťastným člověkem, dosáhnout úspěchu, a dokonce i budovat zdravé vztahy.

Prvním krokem k řešení problému je jeho rozpoznání.Měli byste si tedy upřímně odpovědět na otázku: ‚Proč mám nízké sebevědomí?‘. Možná se bojíte, že se mýlíte nebo že se stanete v očích ostatních terčem posměchu? V takovém případě byste si měli uvědomit jednu pravdu: měli byste žít tak, abyste se cítili dobře.Pamatujte, že lidé do vašeho života přicházejí a odcházejí a jediná osoba, která s vámi zůstává navždy, jste vy sami.

Jak si zlepšit sebevědomí – tipy od psychologa

Pochvalte se.Snažte se v sobě najít harmonii.Co je k tomu potřeba? Především se chvalte i za ty nejmenší úspěchy.Například jste poprvé po roce udělali ranní cvičení.Poté jděte k zrcadlu a pochvalte se, myslete na to, že jste se stali ještě lepšími.

Přestaňte se srovnávat s ostatními.Každý je jiný a vůbec to neznamená, že někdo je lepší a někdo horší.Příroda to tak zařídila, aby každý z nás měl jiný talent.Je lepší zaměřit svou energii na rozvoj vlastních talentů a uvidíte, že váš svět se rozzáří novými barvami.Tak se budete cítit silnější a dokonce budete mít výhodu před ostatními.

Stýkejte se s pozitivními lidmi.Pokud máte ve svém životě toxické lidi, je dobré s nimi přerušit veškeré vztahy.Zamyslete se nad tím: co přinášejí do vašeho života kromě negativity? Pokud je odpověď ‚nic‘, klidně zpřetrhejte všechny vazby a budujte vztahy pouze s těmi, kteří vás nabíjejí energií a posouvají k novým úspěchům.Zároveň buďte pro lidi ‚motorem‘, který je schopen ‚nastartovat‘ na jakékoli výkony.

Říkejte afirmace.Možná to zní směšně a vy na všechny tyto věci nevěříte, ale ve skutečnosti dokonale fungují na úrovni vašeho podvědomí.Denně si opakujte věty: ‚Získávám sebevědomí‘, ‚Jsem nejkrásnější a nejinteligentnější‘, ‚Mám spoustu talentů‘, ‚Jsem šťastný člověk‘, ‚Už jsem toho hodně dokázal a přede mnou je jen to nejlepší‘.Již za několik dní budete ohromeni výsledkem.

Přestaňte si nadávat.Každý má právo udělat chybu.A věřte mi: nic se nestane, když uděláte chybu.Nikdo vás za ni nepotrestá.Měli byste se naučit přijímat sami sebe takové, jací jste, a mít se rádi, i když se někde netrefíte.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments