HomeTipyProč zkušené hospodyňky přidávají sůl do pracího prášku: budete se divit

Proč zkušené hospodyňky přidávají sůl do pracího prášku: budete se divit

V dobách mládí našich babiček, kdy neexistovala taková nabídka pracích prášků a kapslí, používaly hospodyně sůl.Samozřejmě ne samostatně – přidávala se do pracího prostředku, který se používal na praní věcí.UNIAN vám prozradí, jak slaná voda působí na pračku a zda můžete tento lifehack použít i nyní.

Dříve jsme mluvili o tom, jak rychle a účinně vyprat věc v umyvadle.

K čemu je užitečná sůl na praní prádla – hlavní výhody

Existují až tři důvody, proč byste měli používat sůl na praní věcí.Přečtěte si pozorně každý z nich a sami se rozhodněte, zda se vyplatí tuto metodu používat.

Jasnost barvy.

Sůl na praní prádla lze použít, pokud potřebujete zabránit vyblednutí barevných předmětů a zároveň z nich vyčistit nečistoty.Sůl navíc pomáhá i v případě bílého oblečení – rozhodně nezešedne.Samozřejmě si můžete koupit drahé prací prostředky, ale proč, když existuje obyčejná sůl.Mimochodem, dokonale se vypere a nezůstává ve struktuře tkaniny – na rozdíl od sypkých prášků.Optimální množství je 1 polévková lžíce soli v přihrádce na prací prostředek.

Odstraňování skvrn: V případě potřeby můžete použít prací prostředek, který je vhodný pro odstraňování skvrn.

Sůl je vynikající pro praní i těch nejodolnějších skvrn – od krve a vína.Je pravda, že v obou případech budete muset oblečení nejprve namočit.Návod je jednoduchý:

 • Na skvrnu nasypte 1-2 polévkové lžíce.
 • Skvrnu zalijte 1-2 litry studené vody.
 • Nechte působit 30-40 minut.
 • Poté lze oblečení vyprat v pračce.Nedělejte si starosti s tím, zda můžete sůl skutečně vložit do pračky – tento konzervační prostředek není pro věci ani spotřebiče škodlivý.

  Měkkost látky.

  Kromě všech ostatních výše uvedených výhod může sůl také výrazně změkčit oblečení.Účinek je téměř stejný jako u kondicionéru na prádlo, na který jsme my dva zvyklí – jen je mnohonásobně levnější.Chcete-li tento šikovný trik využít, přidejte před praním do přihrádky na kondicionér 4 lžíce soli.To nejen pomůže ke změkčení věcí, ale také výrazně sníží množství použitého prášku.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments