HomeTipyProč vlastně potřebujete zásuvku pod troubou: to jste určitě nevěděli

Proč vlastně potřebujete zásuvku pod troubou: to jste určitě nevěděli

Naprosto všechny stacionární kuchyňské plynové a elektrické sporáky, které mají troubu, jsou vybaveny speciální zásuvkou umístěnou ve spodní části.Paradoxem je, že po zakoupení nového sporáku žádná hospodyňka nevěnuje pozornost skříňce pod troubou.

Pečlivě studujeme režimy provozu sporáku, zvykáme si na nové knoflíky a hořáky, ale z nějakého důvodu nás nikdy nenapadne, k čemu slouží prostor pod troubou.

 • K čemu slouží zásuvka v troubě.
 • Jak správně otevřít zásuvku pod troubou – lifehack.
 • Tohle nikdy nedělejte – co neukládat pod troubu.
 • Na co potřebujete plech do trouby.
 • Dříve jsme psali o tom, jak vyčistit troubu, a dnes vám povíme o funkcích vašeho sporáku, o kterých jste ani netušili.

  K čemu slouží zásuvka v troubě

  V každém sporáku je pod troubou malý prostor se samostatně uzavíratelnými dvířky.Je to těžko uvěřitelné, ale téměř všechny hospodyňky tento prostor používají nesprávně.Jak ukazuje praxe, skříňka pod troubou se buď vůbec neotevírá, protože zůstává bez povšimnutí, nebo se používá nesprávným způsobem.

  Původním účelem tohoto prostoru však bylo udržovat teplotu právě uvařeného jídla nebo ohřívat jídlo, které již vychladlo.

  Při konstrukci sporáků se předpokládalo, že hostitelka bude moci ukládat nádobí s hotovým pokrmem do skříňky pod troubou.Díky tomu by měla 4 volné hořáky pro další vaření a jídlo by dlouho nevychladlo, protože pracovní hořáky by udržovaly teplotu jak v troubě, tak ve skříňce pod ní.

  Odpověď na otázku, proč potřebujete polici pod troubou, je tedy velmi jednoduchá – pro horké jídlo, pokud chcete, aby zůstalo co nejdéle horké.

  Jak správně otevřít zásuvku pod troubou – lifehack

  Pokud jste si až teď všimli, že vaše varná deska má pod troubou zvláštní dvířka, a návod se už dávno nenávratně ztratil, netahejte za kliku těchto dvířek – nebudete je moci otevřít.

  Pokud nevíte, jak otevřít zásuvku pod troubou, vycházejte z toho, že téměř u všech sporáků jsou tyto zásuvky výsuvné.To znamená, že dvířka takové skříňky nelze otevřít, musí se vytáhnout spolu s celou skříňkou.

  Abyste získali přístup dovnitř, musíte uchopit úchytku na dvířkách, nebo pokud tam úchytka není, přední panel ve spodní části, dvířka mírně nadzvednout a zásuvku přitáhnout k sobě.

  Co můžete uložit do zásuvky pod troubou / foto ua.depositphotos.com.

  Nedělejte to nikdy – co nemůžete uložit pod troubu

  Pokud jde o to, co lze uložit do zásuvky pod troubou, většina hospodyněk tam raději ukládá nádobí, které se používá jen zřídka.Obvykle se jedná o pánve, formy na pečení nebo hrnce na pečení.Pokud jde o hrnce a pánve, ve většině případů se do skříňky pod troubou jednoduše nevejdou.

  Existují však věci, které by ve skříňce pod troubou nikdy neměly být uloženy.Ani se tam nepokoušejte ukládat šálky, talíře, sklenice nebo poháry.Jednak bude nepohodlné se nad nimi neustále ohýbat a jednak horká trouba není pro skleněné nádobí nebo porcelán tím nejlepším sousedem.A za třetí, pokud v troubě připravujete šťavnatý pokrm, mohou kapky omáčky nebo tuku odkapávající z plechu vytéct do trouby.Níže uvedené nádobí se neušpiní, ale budete je muset umýt všechny bez výjimky.

  Proč potřebujete plech do trouby

  Navenek se plech podobá běžnému hlubokému plechu na pečení a jak nás ujišťují profesionální kuchaři, má několik účelů.Za prvé, právě do plechu odtéká tuk z masa pečeného na rožni.Zadruhé se do tácu vkládá nádoba s vodou, pokud pečete sušenky nebo nákyp na vodní lázni.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments