HomeTipyProč pes bezdůvodně štěká: to byste se divili

Proč pes bezdůvodně štěká: to byste se divili

Pes je věrný přítel člověka.Nemůže však svému pánovi říct všechno, co si myslí, a tak prostě štěká, a to ne vždy ve dne.A pokud váš pes štěká bezdůvodně, neznamená to, že nemá důvod, ale spíše to, že o něm zatím nevíte.

 • Proč váš pes štěká bezdůvodně.
 • Proč pes neštěká na cizí lidi.
 • Proč pes štěká na jiné psy.
 • Proč pes štěká na určitou osobu.
 • Mimochodem, dříve jsme si řekli, proč kočka mňouká a jaké jsou nejčastější důvody jejích ‚koncertů‘.

  Proč pes štěká bezdůvodně

  Pokud pes štěká bezdůvodně, pravděpodobně k tomu má důvod.Možná viděl nějaký podnět nebo ucítil cizí pach (domácí zvířata mají mnohem lepší čich a zrak než vy).Může se také nudit – psi mají povahu, je také jiná a ne vždy dobrá.Nebo tímto způsobem dává najevo svou připravenost pustit se do nerovného boje s mouchou, kočkou nebo jiným ‚protivníkem‘.

  Štěkot psa může majiteli také něco signalizovat – o cizích lidech u dveří nebo naznačit nemožnost získat oblíbenou hračku.Další možnost – v misce mohla dojít voda.No a nebo se pes prostě jen baví, je plný síly a energie a chce běhat, skákat, dovádět, hrát si.

  Proč pes v noci bezdůvodně štěká, je samostatný problém, který je třeba prozkoumat.Pokud se nudí a přivolává své ‚kamarády a kamarádky‘ na večírek nebo aby odehnal nezvané hosty, nic s tím nenaděláte.V případě psa, který chce jen skotačit, stačí, když ho přes den vyčerpáte – věnujete mu pozornost, hrajete si, chodíte ven – a v noci bude spát bez zadních nohou.

  Dlouhodobější štěkání může znamenat, že pes je z nějakého důvodu nervózní – z neznámého prostředí nebo mu nějaký podnět vyvolává nepříjemné vzpomínky z dětství.Nervový systém psa lze léčit návštěvou veterináře, který zvíře vyšetří, zjistí, zda štěkání nesouvisí s jinými zdravotními problémy, a případně předepíše léčbu a poradí.

  Pes může v noci štěkat, protože se nudí / foto ua.depositphotos.com.

  Proč pes neštěká na cizí lidi

  Jiná situace nastává, když pes neštěká na cizí lidi, kteří vstoupí na dvůr nebo do bytu.Důvodů může být několik:

 • Věk – pokud je psovi méně než 8 měsíců, stále si ještě uvědomuje, kdo je cizí člověk a co se děje.’Dospělé‘ hormony se začínají produkovat blíže k roku a předtím je štěkání spíše ukazatelem strachu.
 • Nesprávný výcvik a výchova – majitel se pro něj nestal ‚vůdcem smečky‘.
 • No a pokud pes přestal štěkat náhle a nedělá to delší dobu – věnujte pozornost zdravotnímu stavu zvířete.Může mít bolesti v krku.

  Jsou chvíle, kdy pes na cizí lidi neštěká / foto ua.depositphotos.com.

  Proč pes štěká na jiné psy

  Štěkání psa je instinktivní chování a nemusí vždy znamenat agresi, jak by se mohlo zdát.Pes štěká na ostatní psy především z důvodu vzplanutí emocí.Zejména štěňata, která právě začala chodit na procházky a nejsou zvyklá na takovou škálu jiných zvířat kolem sebe, mají přemíru citů.

  Štěkáním na sebe psi komunikují – zdraví se, seznamují se, vyzývají ke hře.

  Pokud však váš pes štěká na ostatní agresivním způsobem, musíte ho od tohoto chování odnaučit, protože mu může škodit.Agresivní štěkání může být způsobeno strachem a/nebo špatnou socializací.Na těchto problémech je třeba pracovat.

  Pes štěká na ostatní psy v důsledku návalu emocí / foto ua.depositphotos.com.

  Proč pes štěká na určitou osobu

  Pokud váš pes štěká na určitou osobu, znamená to, že se mu na ní něco nelíbí.Jedná se o lidi, kteří se tak či onak vymykají psovu obvyklému chápání lidí.

  Dráždivé mohou být pachy, vzhled, pohyby těla, které u psa vyvolávají nepříjemné vzpomínky.Pro psa může být ohrožující vysoká postava člověka, klobouk nebo nemožnost vidět mu do tváře kvůli brýlím, nebo dokonce vousy.Pejsek může být také nervózní kvůli silným pachům, pohybům těla nebo přímému očnímu kontaktu.

  Předpokládá se také, že psi dokáží dobře vycítit osobnost jiných lidí a určit, zda jsou důvěryhodní, nebo ne.

  Psi vycítí lidi a dokáží určit, zda jsou důvěryhodní, nebo ne / foto: ua.depositphotos.com.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments