HomeTipyProč nesmíte mít v bytě fialky: smůla, která vám zničí život

Proč nesmíte mít v bytě fialky: smůla, která vám zničí život

Fialky, stejně jako jiné květiny, si můžete koupit a postavit doma na parapet – rostlina může mít různé odstíny a také se hodí do každého interiéru.Považuje se však za lepší se těmto zástupcům flóry vyhnout – UNIAN vám řekne, zda jsou fialky v domě potřebné podle feng-šuej a lidových věšteb.

Jsou fialky v domě bezpečné – výhody a škody

Biologové těmto květinám říkají ‚senpoly‘ a tvrdí, že jsou považovány za neuvěřitelně účinnou čističku vzduchu v bytě.Přes den rostlina uvolňuje velké množství kyslíku a v noci oxidu uhličitého, takže v denních hodinách se v místnosti, kde je mnoho fialek, lépe dýchá.Tato vlastnost však sama o sobě naznačuje, zda můžete mít fialky v ložnici – samozřejmě ne.Vaše lehkomyslnost skončí špatným zdravotním stavem, nespavostí, bolestmi hlavy a nočními můrami.

Kde by měly fialky v domě stát – optimální umístění

Fialky se v domě podle feng-šuej a podle lidové víry nejlépe cítí v dětském pokoji, upravují spánek a pohodu dítěte.Přijatelné je také umístit květinu do kuchyně nebo obývacího pokoje – rostlina urovná konflikty mezi domácnostmi, potěší svou vůní a vzhledem.Pokud se o květinu pečuje, rodina brzy nalezne štěstí, harmonii a materiální prosperitu.

Proč nemůžete mít v domě fialky – znamení

Zkušení esoterici a mágové jsou přesvědčeni, že lidem, kteří mají vyvinutý ‚šestý smysl‘, se nedoporučuje nosit domů senpolii, protože ta:

 • ničí rodinný život.
 • energeticky ovlivňuje muže a způsobuje, že jdou ‚doleva‘.
 • Vytahuje z muže sílu.
 • Vyvolává skandály a hádky.
 • Vyzařuje ženskou energii a odebírá ji paní domu.
 • Existuje také přesvědčení, že fialka je květinou samoty, takže se ani nedohadujte, zda můžete mít doma fialky neprovdané dívky – jednoznačně ne.Existuje šance, že jedna rostlina se nestane hrozbou osobního štěstí, ale několik váziček muže rozhodně odradí.

  Vyhlídka na pěstování fialek je také přitěžující – dívka, která se do takového snažení pustí, riskuje, že se vůbec nevdá.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments