HomeTipyProč nemůžete hodit toaletní papír do záchodu a vylít z něj polévku:...

Proč nemůžete hodit toaletní papír do záchodu a vylít z něj polévku: to jste nevěděli

Pravděpodobně jste na veřejných místech viděli vzkazy, které vás vyzývají, abyste nesplachovali toaletní papír a další věci do záchodu.Ale věděli jste, že to není jen rozmar, ale že to má dobrý důvod?

Proč byste neměli splachovat potraviny do záchodu

Některé potraviny zanechávají na záchodové míse šmouhy a nečistoty, což vede k ucpání.Potraviny, které ve vodě nabobtnají – listy svařáku, rýže, těstoviny – jsou pro záchodovou mísu obzvlášť nebezpečné.

Na otázku, zda je možné nalít do záchodové mísy polévku, je odpověď jednoznačná – nelze.Nadbytek potravin v odpadní vodě způsobuje hnití a dokonce narušuje činnost čističky odpadních vod.Zvláště pokud byly v polévce velké kusy masa.Hrozí, že ucpání může způsobit vzedmutí vody a veškerý odpad, který byl předtím v potrubí.

Můžete vylít horkou vodu do záchodu – seznam zakázaných tekutin

Mnoho hospodyněk se ptá, zda je možné vylévat do záchodové mísy kávovou sedlinu nebo jiné zbytky potravin.Odpověď odborníků na tuto otázku je jednoznačná – některé tekutiny je přísně zakázáno tímto způsobem likvidovat.Patří mezi ně např:

 • Kávová sedlina.Škodí sanitárním trubkám, rychle se ucpávají a opotřebovávají.Kávová sedlina je obzvláště nebezpečná pro litinové potrubí.
 • Rozpouštědlo: Rozpouštědlo, které se používá při výrobě kávových nápojů.Instalatéři to nedoporučují, protože opět může dojít k poškození smaltu.
 • Olej.Tento tuk se usazuje na stěnách, časem se hromadí, což zužuje světlost a vede k ucpání.
 • Toaletní papír.Výrobci vyrábějí toaletní papír z různých materiálů.Ne všechny se však ve vodě rozpustí ani z poloviny, takže existuje vysoké riziko, že se kanalizace ucpe.Vypořádat se s problémem sami bude obtížné, budete muset zavolat instalatéra a zaplatit značnou částku za odstranění ucpání.
 • Vroucí voda.Odborníci to nedoporučují, protože můžete poškodit smalt.Vypouštěním horké vody do záchodové mísy a následně studené vody se smalt prudce roztáhne a poté zmenší svůj objem, což vyvolá praskliny.Nakonec budete muset záchodovou mísu vyměnit.
 • Díky našim tipům budete přesně vědět, zda můžete do záchodové mísy nalít olej a další odpady, které se objevují v průběhu vašich životních aktivit.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments