HomeZahradničeníProč nekvetou fialky: pomohou dva haléřové léky

Proč nekvetou fialky: pomohou dva haléřové léky

Fialky jsou rozmarné květiny.Některé z nich kvetou prakticky po celý rok a nevyžadují zvláštní péči, jiné s sebou nosíme jako kus papíru, ale s vyhozením květů nespěcháme.Proč fialky nekvetou a jak je přimět kvést bez ‚chemie‘ – vyzkoušejte dva jednoduché prostředky.

Dříve jsme si řekli, proč nekvetou orchideje a jak je přimět kvést.

Existuje několik důvodů, proč nekvetou fialky.Například nesprávné zasazení nebo přesazení květiny, nevhodná zálivka, možná nemá dostatek světla nebo není vhodná teplota a vlhkost.Pokud jste však fialce poskytli všechny potřebné podmínky a ona se cítí skvěle, ale přesto nekvete, pak možná potřebuje hnojivo.

Jak přimět fialku, aby kvetla

Zkušení pěstitelé květin doporučují používat přírodní krmivo pro fialky – dřevěný popel a jód:

 • Dřevěný popel je dobrým fosforodraselným hnojivem, odkyseluje půdu a odpuzuje škůdce.
 • K přípravě roztoku potřebujete 1 polévkovou lžíci.popela zředit v 1 litru vody a nechat 3 hodiny louhovat.Po promíchání roztok dobře promícháme, aby v něm nebyl žádný sediment, a zalijeme fialkou.Takovým roztokem stačí zalévat květinu jednou za 10-14 dní.

 • Roztok jódu – rovněž stimuluje kvetení fialek.
 • K přípravě roztoku je třeba rozpustit 1 kapku jódu ve 3 litrech vody.Pro fialky postačí tři aplikace za sezónu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments